"Jedna z najgorszych drużyn w lidze". Głęboki kryzys po transferze Krychowiaka

FK Krasnodar, z którego do Asz-Szabab wypożyczony jest Grzegorz Krychowiak, znajduje się w kryzysie. Drużyna nie może pozbierać się po wyjeździe kilku zagranicznych piłkarzy. "Nie widać nadziei na poprawę" - czytamy w analizie na portalu Sports.ru.

9 - tylu zawodników opuściło FK Krasnodar z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Po 24 lutego z klubu wyjechał nie tylko Grzegorz Krychowiak, ale też Kaio, Junior Alonso, Remy Cabella, Viktor Claesson Wanderson, Erik Botheim oraz Jhon Cordoba. Co więcej, zespół opuścił też jego trener - Daniel Farke - oraz jego asystenci.

Zobacz wideo Camp Nou - Lewandowski prezentacja

Mimo utraty wielu zawodników drużyna nieźle poradziła sobie w końcówce sezonu. FK Krasnodar zdobył 21 punktów w 12 meczach i zakończył rozgrywki na 5. miejscu w tabeli. Klub, w którym nie chciał grać Krychowiak, miał jednak sporo szczęścia. 

Damsgaard po Euro 2020 wyceniany był na 50 mln euro. Teraz transfer jak w Damsgaard po Euro 2020 wyceniany był na 50 mln euro. Teraz transfer jak w "Black Friday"

Według statystyk FK Krasnodar zdobył aż 10 punktów więcej, niż powinien. Zespół zajął dopiero 14. miejsce pod względem jakości kreowanych okazji bramkowych i 11. pod względem skuteczności defensywy. W przeprowadzonej analizie portal Sports.ru napisał wprost: "FK Krasnodar miał wiele szczęścia".

FK Krasnodar w kryzysie

Chociaż latem do klubu wróciło kilku zagranicznych piłkarzy, to sytuacja mistrzów Rosji z 2018 roku wciąż jest trudna. Zespół dalej rozczarowuje na boisku, a wyniki są znacznie gorsze niż wiosną. W trzech pierwszych kolejkach ligowych FK Krasnodar zdobył tylko cztery punkty, notując wstydliwy remis z beniaminkiem - Fakiełem Woroneż (2:2) - oraz wysoką porażkę ze Spartakiem Moskwa (1:4).

"Dotychczasowe mecze pokazują, że w drużynie brakuje jakości. Chociaż zespół lubi utrzymywać się przy piłce, to ma problemy z kreowaniem sytuacji podbramkowych. Gdyby nie bramkarz - Matwiej Safonow - to liczba punktów byłaby jeszcze mniejsza" - czytamy na portalu Sports.ru.

Polacy ze złotymi medalami na mistrzostwach świata. Dwa krążki w 10 minutPolacy ze złotymi medalami na mistrzostwach świata. Dwa krążki w 10 minut

I dalej: "FK Krasnodar ma problem nie tylko ze strzelaniem goli, ale też z bronieniem. W trzech meczach stracili aż siedem bramek. Niewiele zespołów w lidze ma gorsze statystyki. Chociaż po trzech kolejkach zespół znajduje się w środku tabeli, to pod względem statystyk jest jednym z najgorszych drużyn w lidze".

"Trener drużyny - Aleksandr Storożuk - już nie raz mówił, że jest niezadowolony z gry zespołu. Ale mimo tego nie widać nadziei na poprawę. Po remisie z Fakiełem zapowiadał zmiany w składzie. Po porażce ze Spartakiem powiedział, że nie trafił z nimi, bo w grze zespołu nie było wiele dobrego. Drużyna jest w dużym kryzysie. Chociaż składa się na niego wiele czynników, to największym jest odejście kilku podstawowych, zagranicznych piłkarzy".

Więcej o: