Polska awansowała w rankingu FIFA. Niemki przegrały finał Euro 2022, ale są wyżej niż mistrzynie

Reprezentacja Polski kobiet awansowała w rankingu FIFA. W najnowszej aktualizacji nasze zawodniczki zajmują 32. miejsce. Prowadzą Stany Zjednoczone. Duży skok zaliczyły zaś Angielki i Niemki, a więc finalistki minionych mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Zabrakło szczęścia i przede wszystkim wyników żeńskiej reprezentacji Polski w piłce nożnej, aby awansować na mistrzostwa Europy. Nasze zawodniczki rywalizowały o miejsce w finałowej szesnastki w grupie D. W kwalifikacjach zajęły 3. miejsce, tracąc do Czeszek tylko dwa punkty. Grupę wygrały Hiszpanki, które zapewniły sobie bezpośredni awans na Euro 2022 Kobiet.

Polska awansowała w rankingu FIFA. Lider zostaje na swoim miejscu, ale zmienia się czołówka

Biało-Czerwone w czasie trwania mistrzostw Europy, zagrały towarzysko z Islandią. Mecz przegrały 1:3. Mimo to udało im się awansować w rankingu FIFA. Nie jest to jednak znaczący awans. Wcześniej zajmowały 33. miejsce. Po najnowszej aktualizacji są na 32. pozycji (1647,92 pkt). Udało im się wyprzedzić drużynę Wietnamu (1643,66 pkt), która po aktualizacji straciła blisko 12 punktów.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W rankingu wciąż prowadzą Amerykanki, które mają 2111,47 pkt. Do ich bilansu dodano nieco ponad siedem punktów. Spory awans zanotowały natomiast Niemki, które są obecnymi wiceliderkami rankingu FIFA, zrzucając z tego miejsca reprezentację Szwecji. Niemiecki zespół otrzymał aż 49,36 pkt. To zasługa finału Euro 2022 kobiet, w którym przegrały 1:2 z Angielkami.

I to właśnie reprezentacja Anglii zaliczyła największą premię po aktualizacji. Wcześniej zajmowały 8. miejsce w zestawieniu. Dziś jest to lokata numer 4. Dzięki wygranej na mistrzostwach Europy otrzymały ponad 57 pkt. Obecnie mają o 10,74 pkt mniej od znajdującej się na 3. miejscu Szwecji.