Krakowski klub z nowym obiektem. Miasto gotowe na batalie z mieszkańcami

Wieczysta Kraków będzie miała nowy stadion i centrum treningowe za kwotę 20 milionów złotych. Miasto zapewniło, że obiekt pozwoli klubowi na grę nawet w Fortuna 1. Lidze, a do tego zapowiedziano, że władze są gotowe na rozmowy z niezadowolonymi mieszkańcami.

Planowany obiekt przy ulicy Kazimierza Chałupnika ma pomieścić 2124 osoby. Jako że trybuna będzie przylegać do ulicy, z zewnętrznej strony znajdą się również przedsięwzięcia komercyjne. W dolnej części mają się również znaleźć szatnie, salony odnowy biologicznej czy sauna.

Zobacz wideo Dlaczego piłkarze tak dużo zarabiają?

Robert LewandowskiLewandowski wyjaśnił sytuację z numerem. "Depay nie ma z tym problemu"

Będzie nowy stadion Wieczystej

Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej Krzysztof Kowal przekonuje, że nowy obiekt będzie służył przez wiele lat. - Ten obiekt spełni wszystkie wymogi licencyjne zawodowej piłki aż po Fortuna 1. Ligę. A jeśli Wieczysta rozpędzi się nawet do Ekstraklasy, to pomyślimy, gdzie będzie mogła w niej podejmować rywali. Mamy w mieście więcej obiektów na Ekstraklasę niż chętnych do utrzymywania zespołów na jej poziomie - stwierdził.

Jak wynika z planów dyrektora sportowego klubu Zdzisława Kapki, awans na dalsze szczeble rozgrywkowe jest głównym celem Wieczystej. - Cele muszą być jasno postawione. Ten zespół stać na awans. Został wzmocniony na najważniejszych pozycjach. Sprowadzony ostatnio Ukrainiec Denis Faworow zmieściłby się w każdym klubie Ekstraklasy - zapewnił przed pierwszym meczem zespołu w III lidze, w którym rywalem będzie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Miasto jest gotowe na protesty mieszkańców

Po uzgodnieniu kwestii projektu nowego obiektu, Krzysztof Kowal stwierdził, że miasto jest gotowe na batalie z mieszkańcami. - Widzimy, że Wieczysta jest oczkiem w głowie całej dzielnicy. Dzieci i młodzież z okolicznych osiedli mają rozrywkę, mogą tu trenować i oglądać mecze. Wierzę w rozsądek wszystkich. Tu nie ma przeciw czemu protestować - przyznał.

W przeszłości dochodziło już do sytuacji, w których niezadowolenie mieszkańców zapobiegło ukończeniu inwestycji na stadionie Cracovii. Wówczas koncepcja budowy oświetlenia na wysokich masztach została zablokowana przez mieszkańców krakowskiego Zwierzyńca. W argumentacji podano, że lampy miałyby zasłaniać widok na Wawel.

Raków praktycznie poznał rywala w walce o LKE. Wzór dla polskich klubówRaków praktycznie poznał rywala w walce o LKE. Wzór dla polskich klubów

Wieczysta Kraków rozpocznie rywalizację w III lidze od meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. To spotkanie odbędzie się w sobotę 6 sierpnia o godzinie 12:00.

Więcej o: