Boruc wybrał drużynę marzeń z piłkarzy, z którymi grał. Kogo postawił na bramce?

Dziennikarze szkockiego portalu FootballScotland.co.uk namówili Artura Boruca na wskazanie najlepszej jedenastki swojej kariery. 42-latek wymienił zaledwie dwóch Polaków. Jednym z nich był on sam.

Pogoń Siedlce, Dolcan Ząbki, Legia Warszawa, Celtic Glasgow, Fiorentina, Southampton oraz Bournemouth - to kluby, w których grał Artur Boruc. 42-latek kilkanaście dni temu oficjalnie zakończył karierę. 

Zobacz wideo Widzew po ośmiu latach wrócił do ekstraklasy. "Już nigdy nie będzie szedł sam"

Dziennikarze portalu Footballscotland.co.uk namówili byłego już bramkarza, by wytypował najlepszą jedenastkę zawodników, z jakimi grał w karierze. Boruc, w swoim stylu, układanie składu rozpoczął od siebie. 

Były reprezentant Polski zdecydował się na ustawienie 1-4-4-2. Na prawej obronie postawił na Josipa Juranovicia, z którym przez rok grał w Legii Warszawa. Chorwat przy Łazienkowskiej grał rok, a później przeniósł się do Celticu, czyli drugiego najważniejszego klubu w karierze Boruca. - Miał duży wpływ na Legię i wydaje mi się, że dobrze gra też w Celticu - argumentował 42-latek.

Na środku obrony Boruc postawił na Jacka Zielińskiego oraz Dianbobo Balde, z którym grał w Celticu. - Kocham Bobo. Grałem z wieloma świetnymi środkowymi obrońcami. Mógłbym postawić na Dejana Lovrena czy Jose Fonte. Ale chciałbym też kogoś z Legii. Dlatego wybiorę Zielińskiego, który pełni teraz rolę dyrektora sportowego - powiedział Boruc.

Boruc wybrał swoją najlepszą jedenastkę

Na lewej obronie znalazło się miejsce dla Luke'a Shawa, którego Boruc spotkał w Southampton. Na skrzydłach znaleźli się byli piłkarze Celticu. Na lewym - Aiden McGeady - a na prawym - Shunsuke Nakamura. - Wszyscy znamy jego stałe fragmenty gry. Zawsze umieszczał piłkę tam, gdzie chciał - powiedział Boruc.

Środek pola? Tam 42-latek postawił na Riccardo Montolivo, z którym grał we Fiorentinie. Jego partnerem w środku pola byłby ktoś z dwójki Victor Wanyama - Morgan Schneiderlin. Boruc nie zdecydował się na jednego z piłkarzy, których spotkał w Southampton.

W ataku Boruc postawił zaś na duet Alberto Gilardino - Adrian Mutu. Obu napastników Polak spotkał we Fiorentinie.

Najlepsza jedenastka kariery Artura Boruca: Artur Boruc - Josip Juranović, Jacek Zieliński, Dianbobo Balde - Luke Shaw - Aiden McGeady, Riccardo Montolivo, Victor Wanyama/Morgan Schneiderlin, Shunsuke Nakamura - Alberto Gilardino, Adrian Mutu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.