Xavi zwiększa presję na De Jonga. Holender się w końcu złamie?

Nieznane są w dalszym ciągu losy Frenkiego de Jonga w FC Barcelonie. Klubowi zależałoby na sprzedaży zawodnika, jednak ten nie chce opuścić wicemistrzów Hiszpanii. Do sytuacji odniósł się trener drużyny, Xavi.

Zamieszanie wokół klubowej przyszłości Frenkiego de Jonga trwa. FC Barcelonie zależałoby na sprzedaży środkowego pomocnika, co pomogłoby drużynie odbić się finansowo. Katalończycy porozumieli się nawet z Manchesterem United, który chciał wykupić Holendra za około 80 milionów euro. Transfer ten nie doszedł jednak do skutku, a de Jong i Barcelona próbują znaleźć idealne dla obu stron wyjście.

Zobacz wideo Kibice na dachach magazynów i domów, Boniek na balkoniku. Tak Widzew wstawał po upadku

"Jest jeszcze czas i wiele rzeczy może się jeszcze wydarzyć"

De Jong w dalszym ciągu utrzymuje, że chce zostać w Barcelonie. - "Nie mogę odejść. Jak mógłbym opuścić Barcelonę?" - powiedział swoim kolegom z szatni. Prezes klubu, Joan Laporta, mimo początkowej chęci pozbycia się piłkarza, teraz ponownie dał mu zielone światło do pozostania w klubie. Aby do tego doszło, pomocnik musiałby zgodzić się na obniżkę swojej pensji. - Frenkie chce zostać i my chcemy, żeby został. To jest najważniejsze - mówił Laporta. - Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby został w klubie i oczekujemy, że zawodnik także zrobi wszystko, co możliwe, aby u nas zostać. Wszyscy musimy się wysilić - dodał działacz. 

Transferowy niewypał Chelsea odchodzi? Duże zainteresowanie. Nawet RealTransferowy niewypał Chelsea odchodzi? Duże zainteresowanie. Nawet Real

Holender od przyszłego sezonu miałby zarabiać blisko 30 milionów euro rocznie, co zdecydowanie jest ponad możliwości klubu. Rozmowę na ten temat odbył już z de Jongiem trener Barcelony, Xavi. Była gwiazda klubu widzi pomocnika w swoim zespole, ale żeby tak się stało musiałby on się zgodzić na obniżkę swojej pensji o połowę. Teraz szkoleniowiec, jak donosi dziennikarz Rabrizio Romano, ponownie zabrał głos z tej sprawie. Widać, że klub chce wymusić zgodę Holendra albo na obniżenie pensji, albo na transfer. - Nie wiem, czy on tu zostanie. Nigdy nie wysłałem Frenkiemu wiadomości. Jest jeszcze czas i wiele rzeczy może się jeszcze wydarzyć - powiedział Xavi. - Fakt, że grał jako środkowy obrońca w innych meczach, nie był znakiem, że odchodzi - dodał Hiszpan.

Robert LewandowskiNagroda "Kickera" nie dla Lewandowskiego. Eksperci wyżej ocenili Nkunku

Więcej o: