Kibole zatrzymali pociąg. Chcieli zrobić zasadzkę, ale coś poszło nie tak

Grupa kibiców Zagłębia Sosnowiec opisała incydent, do którego doszło podczas drogi powrotnej z wyjazdowego spotkania z Arką Gdynia. Ich pociąg został zatrzymany przez zwolenników GKS-u Katowice, jednak planowana zasadzka nie poszła zgodnie z ich planem.

W ostatnią sobotę grupa ponad 400 kibiców Zagłębia Sosnowiec udała się w ponad 550-kilometrową podróż pociągiem, aby wspierać swoich piłkarzy podczas ligowego meczu z Arką. Mieli na wyłączność pięć wagonów. Droga do Gdyni przebiegła bez zakłóceń, ale podczas powrotu czekała na nich "zasadzka".

Zobacz wideo Od lat 90. zarobki piłkarzy w Wielkiej Brytanii wzrosły 1500 proc. Jak to możliwe? Wybierz serwis

Nieudana zasadzka kibiców GKS-u Katowice

Jak czytamy na oficjalnym kibicowskim fanpage'u Zagłębia Sosnowiec na Facebooku, podróż do Gdyni odbyła się specjalnym pociągiem. Wraz z sosnowiczanami na mecz z Arką udali się kibice Legii Warszawa, BKS-u Stal Bielsko-Biała, Czuwaju Przemyśl, Beskidu Andrychów, Olimpii Elbląg i czeskiej Slavii Praga.

Po powrocie na Śląsk czekała na nich niespodzianka. W środku nocy kibiców przywitał "komitet powitalny złożony z GKS-u Katowice oraz ich przyjaciół". Choć ciężko było to oszacować, grupa była złożona z około 150-200 osób. Zasadzka się jednak nie udała. "Po minucie rywale uciekają gubiąc przy okazji kilka fantów. Szacunek za akcje oraz możliwość wyjścia z pociągu" - czytamy.

Do wpisu dołączono również dwa zdjęcia. Na jednym z nich widniała grupa kibiców Zagłębia na meczu z Arką, a na drugim zakrwawione koszulki, bluzy i kominiarki, będące "łupami" po spotkaniu z grupą kiboli GKS-u Katowice.

Starli się również kibice Pogoni Siedlce i Polonii Warszawa

W sobotę doszło również do innego incydentu z udziałem kibiców. Podczas meczu II Ligi pomiędzy Pogonią Siedlce i Polonią Warszawa doszło do zamieszek pomiędzy kibicami. Prowodyrami zajścia mieli być kibice zespołu gości, którzy zainicjowali starcia pod płotem okalającym boisko. Po około 30 minutach sytuacja się uspokoiła, a sędzia wznowił spotkanie.

Mecz drugiej kolejki Fortuna 1. Ligi pomiędzy Arką Gdynia i Zagłębiem Sosnowiec zakończył się bezbramkowym remisem. Obie drużyny mają identyczny bilans po dwóch spotkaniach (cztery punkty) i zajmują w tabeli odpowiednio ósme i siódme miejsce.

Więcej o: