Bundesliga żegna Lewandowskiego specjalną animacją. "Materiał na książkę" [WIDEO]

Robert Lewandowski po 12 latach opuścił Bundesligę i przeniósł się do Hiszpanii. Niemiecka liga na pożegnanie polskiego napastnika przygotowała wyjątkową animację, ukazującą przebieg jego kariery.

Robert Lewandowski we wtorek 19 lipca oficjalnie został zawodnikiem FC Barcelony. Polak podpisał z Katalońskim klubem czteroletni kontrakt. W umowę została wpisana klauzula odstępnego w wysokości 500 mln euro. Wicemistrz Hiszpanii zapłacił za napastnika 45 mln euro plus 5 mln euro w bonusach. Oficjalna prezentacja nowego zawodnika ma nastąpić w dniu dzisiejszym (środa 20 lipca) o godzinie 18:00 czasu polskiego.

Zobacz wideo Rozmowa z Christianem Falkiem z Bilda o transferze Roberta Lewandowskiego

Kolejne pożegnanie Roberta Lewandowskiego. Bundesliga przygotowała wyjątkową animację

Polak ostatnie 12 lat spędził w Bundeslidze, w której odgrywał znaczącą rolę. Zadebiutował w 2010 roku w barwach Borussi Dortmund. Po czterech latach przeniósł się do Bayernu Monachium, gdzie jego kariera rozkwitła na dobre. To właśnie w klubie aktualnych mistrzów Niemiec Polak bił kolejne rekordy. Najlepszy w jego wykonaniu był sezon 2020/2021, w którym zapisał na swoim koncie łącznie 41 trafień w Bundeslidze, bijąc tym samym legendarny rekord rozgrywek Gerda Mullera (40 bramek w sezonie 1971/1972). Łącznie w niemieckiej ekstraklasie Lewandowski zdobył 312 bramek.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Pseudonim Roberta LewandowskiegoBarcelona dała Lewandowskiemu nowy pseudonim. A kibice znów niezadowoleni

We wtorek na oficjalnym koncie Bundesligi na YouTubie pojawiło się nagranie, w którym zebrano wszystkie trafienia napastnika na przestrzeni 12 lat. Teraz liga przygotowała specjalną animację, pokazującą przebieg kariery kapitana reprezentacji Polski. Uwzględniono w niej historię Lewandowskiego od samych narodzin, najważniejsze momenty w życiu oraz sukcesy Polaka. Do animacji dołączono wymowny opis. - Historia Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze była materiałem na książkę historyczną. Jakie jest wasze ulubione wspomnienie związane z tą legendą? - czytamy.

Kilka sensacji w el. Ligi Mistrzów. Piłkarze Malmo kompletnie zaskoczeniKilka sensacji w el. Ligi Mistrzów. Piłkarze Malmo kompletnie zaskoczeni

Więcej o: