Media: Oto data i godzina prezentacji Roberta Lewandowskiego w Barcelonie

Znana jest już ostateczna data prezentacji Roberta Lewandowskiego w FC Barcelona. Jak donosi Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, nastąpi to w środę o 18:00 czasu polskiego.

Można powiedzieć: nareszcie! FC Barcelona na swoich mediach społecznościowych potwierdziła oficjalnie zakontraktowanie Roberta Lewandowskiego na cztery sezony. "Witamy w klubie" - czytamy na Twitterze.

Zobacz wideo Rozmowa z Christianem Falkiem z Bilda o transferze Roberta Lewandowskiego

Oto data prezentacji Roberta Lewandowskiego

"FC Barcelona i Bayern Monachium doszły do porozumienia w sprawie transferu Roberta Lewandowskiego za łączną kwotę 45 mln euro plus 5 mln zmiennych. Zawodnik podpisał z klubem kontrakt na cztery sezony. Klauzula odejścia jest ustalona na poziomie 500 milionów euro" - napisano w oficjalnym komunikacie na stronie internetowej klubu.

Bartłomiej Drągowski, bramkarz AC Fiorentina.Drągowski opuści Fiorentinę. Ale ma zostać w Serie A

Od niedzielnego wieczoru kapitan reprezentacji Polski jest z nową drużyną w Miami. Tego samego dnia miał zostać oficjalnie zaprezentowany fanom, ale ostatecznie do tego nie doszło. Teraz wiadomo już, kiedy dokładnie do tego dojdzie.

"W środę o 12:00 w Miami prezentacja Roberta Lewandowskiego (18:00 czasu polskiego - przyp. red.)" - poinformował na Twitterze Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl. Warto jednak podkreślić, że nie będzie to jedyna prezentacja piłkarza. Po powrocie z USA zostanie zorganizowane przywitanie na Camp Nou.

Teraz pozostaje pytanie, kiedy polski napastnik zadebiutuje w nowych barwach na boisku. Nie stanie się to raczej najbliższej nocy, kiedy to Barcelona zagra spring z Interem Miami. Media twierdzą, że wszystko wskazuje na debiut 33-latka w towarzyskim meczu El Clasico. Zespół Xaviego Hernandeza zmierzy się z Realem Madryt w niedzielę (24 lipca) o godz. 5:00 czasu polskiego. 

Trzy dni później FC Barcelona zagra o 2:30 w nocy z Juventusem. To może być pierwszy pojedynek Lewandowskiego w nowych barwach z Wojciechem Szczęsnym. Na zakończenie tournée, w nocy z 30 na 31 lipca o 1:00 czasu polskiego Barca zagra w Nowym Jorku z New York Red Bulls. W nim występuje Patryk Klimala.

Więcej o: