Drągowski opuści Fiorentinę. Ale ma zostać w Serie A. Temat powrócił

Espanyol wycofał się z wyścigu po Bartłomieja Drągowskiego, ale swoje zainteresowanie zgłosiło Torino. Gdyby Fiorentina porozumiała się z tym klubem, polski bramkarz pozostałby w Serie A.

To już koniec przygody Bartłomieja Drągowskiego z Fiorentiną - donosi fantamaster.it. Dziennikarze tego portalu twierdzą, że polski bramkarz wcale nie będzie musiał opuszczać Seria A, bo zainteresował się nim inny klub z tej ligi.

Zobacz wideo

Drągowski odejdzie z Fiorentiny

Według doniesień Drągowskiego w swojej ekipie widzą władze Torino. Po tym, jak klub ten sprzeda Gleisona Bremera do Juventusu, stać go będzie na spełnienie wymagań finansowych zespołu z Florencji. Zdaniem mediów za golkipera trzeba będzie zapłacić 5-6 mln euro.

Maciej RybusWstydliwe wyróżnienie Macieja Rybusa. Rosjanie kpią. "Bajeczny debiut"

O zainteresowaniu Polakiem w Turynie mówiło się już wcześniej, ale problem stanowiła zaporowa kwota, jakiej oczekiwała Fiorentina - 8 mln euro. Wygląda jednak na to, że żądania zostały zweryfikowane i być może Drągowski trafi do Torino.

Niedawno wydawało się, że 24-latek zostanie bramkarzem Southampton, ale na przeszkodzie stanęły zasady brytyjskiego pozwolenia na pracę. Później długo o polskiego bramkarza walczył Espanyol Barcelona, starał się przekonać Fiorentinę do sprzedaży zawodnika za rozsądną kwotę, odpowiadającą roli Polaka w ostatnim sezonie Serie A, gdzie był tylko rezerwowym. Włoski klub oczekiwał jednak aż 8 milionów euro, co dla takich klubów jak Espanyol jest warunkiem absolutnie nie do spełnienia.

Jak donosił Jakub Seweryn ze Sport.pl, ostatecznie Włosi odstraszyli Espanyol: "Temat transferu Bartłomieja Drągowskiego do klubu z Barcelony jest już zamknięty. W dodatku katalońska telewizja Esports 3 i francusko-monakijskie Radio Monte Carlo (RMC Sport) podały w poniedziałek, że Espanyol Barcelona jest już bliski podpisania kontraktu z bramkarzem AS Monaco - Benjaminem Lecomtem, który w zeszłym sezonie będąc na wypożyczeniu pełnił rolę rezerwowego golkipera Atletico Madryt".

Więcej o: