Media: Andrzej Twarowski może odejść z Canal+. Nie byłby pierwszy

Andrzej Twarowski jest przez wielu kibiców uważany za wizytówkę Premier League w polskiej telewizji. Niewykluczone, że niebawem jego wieloletnia kariera w Canal+ dobiegnie końca i zacznie komentować mecze angielskiej ligi w platformie Viaplay.

Ogłoszenie przez grupę NENT (obecnie Viaplay Group), która odpowiada za platformę Viaplay pozyskania praw do transmisji meczów Premier League wzbudziło mnóstwo emocji wśród kibiców tej ligi. Niektórym trudno było zaakceptować fakt, że spotkania z udziałem najlepszych angielskich drużyn nie będą już emitowane na antenie Canal+.

Zobacz wideo Od lat 90. zarobki piłkarzy w Wielkiej Brytanii wzrosły 1500 proc. Jak to możliwe?

Andrzej Twarowski przeniesie się do Viaplay? Byłby kolejnym dziennikarzem stacji, który wybrał tę ścieżkę

Co ważne, ponad 20-letnia obecność Premier League w stacji Canal+ nie dobiegnie końca. Wszystko za sprawą sublicencji udzielonej przez Viaplay tej stacji. Dzięki temu w trzech najbliższych sezonach widzowie będą mogli obejrzeć po dwa najciekawsze spotkania w każdej kolejce ligowej, które relacjonować będą jednak komentatorzy Viaplay.

Takie porozumienie oznacza, że sprawozdawcy Canal+ tak naprawdę stracą jakąkolwiek styczność z angielską ligą. Może to być powód, dla którego Andrzej Twarowski zmieni miejsce pracy. Choć spotkania w tej stacji komentował prawie nieprzerwanie od ponad dwóch dekad, według informacji "WP SportoweFakty" już od listopada mógłby dołączyć do redakcji Viaplay.

Dla wielu kibiców Andrzej Twarowski jest swoistą wizytówką Premier League na polskim rynku. Przez wiele lat tworzył znakomity duet komentatorski z Rafałem Nahornym, a jego celne, niekiedy uszczypliwe i zabawne komentarze na stałe wpisały się w pamięci sympatyków angielskiej ligi.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Twarowski nie skupiał się jednak tylko i wyłącznie na Premier League. Był ponadto współgospodarzem programu Liga+ Extra z Tomaszem Smokowskim, a później z Krzysztofem Marciniakiem. Głównym obszarem jego działania było jednak komentowanie meczów angielskiej ligi, a w ostatnich dwóch sezonach także prowadzenie programu "Jej Wysokość Premier League".

Gdyby ta informacja się potwierdziła, byłoby to kolejne odejście ze stacji Canal+ na rzecz platformy Viaplay. Kilka dni temu na podobny ruch zdecydował się Przemysław Pełka, który w nowym miejscu również docelowo ma być odpowiedzialny za komentowanie meczów Premier League.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.