PZPN ogłasza. Mecze będą pokazywane u nowego nadawcy. "Bardzo się cieszymy"

Rozgrywki eWinner 2. Ligi będą transmitowane u nowego nadawcy. Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że mecze trzeciego poziomu rozgrywkowego w naszym kraju będą transmitowane w telewizji internetowej WP Pilot. - Bardzo się cieszymy, że wszystkie mecze tej ligi będą teraz transmitowane - powiedział Łukasz Wachowski, sekretarz generalny PZPN.

Najlepszymi zespołami poprzedniego sezonu eWinner 2. Ligi okazały się Stal Rzeszów, Chojniczanka Chojnice oraz Ruch Chorzów. Ten ostatni zespół walczył w barażach o I ligę i wygrał 4:0 w finale z Motorem Lublin. Nowymi zespołami w stawce są Polonia Warszawa, Siarka Tarnobrzeg, Kotwica Kołobrzeg, rezerwy Zagłębia Lubin (awans z III ligi), GKS Jastrzębie, Górnik Polkowice oraz Hutnik Kraków (spadek z I ligi).

Zobacz wideo Widzew wstał po upadku. "Już nigdy nie będzie szedł sam" [Reportaż]

Mecze II ligi polskiej u nowego nadawcy. Pierwszy raz w telewizji internetowej

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował w oficjalnym komunikacie, że wszystkie mecze nowego sezonu eWinner 2. Ligi będą transmitowane w telewizji internetowej WP Pilot. Jeden mecz w kolejce pojawi się też na antenie TVP Sport, a publiczny nadawca będzie miał prawo pierwszego wyboru. - Bardzo się cieszymy, że wszystkie mecze II ligi będą teraz transmitowane. Dzięki transmisjom w TVP i WP Pilot będzie to dużo łatwiejsze, otworzy mnóstwo możliwości. Mecze na tym szczeblu rozgrywek budzą wiele emocji - stwierdził Łukasz Wachowski, sekretarz generalny PZPN.

Roczny dostęp do pakietu eWinner 2. Ligi kosztuje 249,99 złotych, natomiast za miesięczną subskrypcję w WP Pilot należy zapłacić 29,99 złotych. - Transmisje meczów w WP Pilot z pewnością wpłyną na rozwój i prestiż eWinner 2. Ligi. Jesteśmy przekonani, że z tym partnerem uda nam się dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców. Skorzystają na tym wszyscy: drużyny, zawodnicy, trenerzy, a przede wszystkim kibice - uważa Paweł Guminiak, prezes II ligi.

Nowy sezon eWinner 2. Ligi rozpocznie się w sobotę 17 lipca spotkaniem rezerw Zagłębia Lubin z Pogonią Siedlce, które zostanie rozegrane o godzinie 13:00.

Więcej o: