Boniek o transferze Lewandowskiego. "100 proc. pewne". I pyta kibiców

- To, że Robert Lewandowski będzie w Barcelonie jest na 100 proc. pewne. Pytanie, czy to dobry ruch - zastanawia się Zbigniew Boniek, twierdząc, że Lewandowski finalnie trafi do Barcelony. Jak twierdzą polskie i zagraniczne media, Bayern Monachium jest bliski porozumienia z "Dumą Katalonii".

Robert Lewandowski w najbliższych dniach najprawdopodobniej spełni swój cel i zamieni Bayern Monachium na Barcelonę. Polskie jak i zagraniczne media zgodnie przyznają, że oba kluby są bliskie porozumienia, a "Duma Katalonii" ma być zdecydowana na rozpoczęcie współpracy z reprezentantem Polski

Zobacz wideo Rozmowa z Christianem Falkiem z Bilda o transferze Roberta Lewandowskiego

Zbigniew Boniek nie ma wątpliwości. "To jest na 100 proc. pewne"

Do kwestii transferu Roberta Lewandowskiego do Barcelony odniósł się również Zbigniew Boniek, który stwierdził, że zmiana klubu przez piłkarza jest przesądzona: - To, że Robert Lewandowski będzie w Barcelonie jest na 100 proc. pewne. Pytanie, czy to dobry ruch? Finansowo na pewno, sportowo? Co myślicie? - zapytał Boniek. 

Kwestia ta była już wcześniej podnoszona również przez hiszpańskie media. Niektórzy dziennikarze wątpili, czy sprowadzenie zawodnika w takim wieku nie jest zbyt daleko idącym ryzykiem. Sprawę inaczej postrzega jednak trener "Dumy Katalonii" Xavi, który ma być zwolennikiem takiego ruchu: 

- Nie chodzi o wiek, tylko o wydajność. Zawodnicy dbają o to, aby pozostać w dobrej formie i są profesjonalistami. Popatrzcie na Zlatana Ibrahimovicia, Lukę Modricia, Daniego Alvesa, a nawet Cristiano Ronaldo czy Lionela Messiego. Wiek nie jest dla nas najważniejszy. Ważne jest to, aby transfer był wartością dodaną - odparł wówczas Hiszpan.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Robert Lewandowski przed ośrodkiem Bayernu Monachium. Przyjazd na treningNiemcy dalej swoje: Lewandowski x3. Tym razem 8 minut spóźnienia

Choć transfer Lewandowskiego do Barcelony jest bliższy finalizacji niż wcześniej, to nadal nie jest on potwierdzony. Sprawy szerzej komentować nie chciał również prezes hiszpańskiego klubu Joan Laporta. Pytany o reprezentanta Polski stwierdził, że: -  Bardzo przepraszam, ale nie mogę powiedzieć zbyt dużo o Lewandowskim. Bayern nie odpowiedział na naszą ofertę. Nie mogę powiedzieć nic więcej - odparł. Według medialnych doniesień oferta za napastnika będzie wynosiła około 50 milionów euro.

Więcej o: