Afera biletowa przed meczem Lechii. 80 miejsc dla Polaków

Lechia Gdańsk zagra na wyjeździe z Akademiją Pandev o awans do drugiej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Przed meczem doszło jednak do skandalu, ponieważ niespodziewanie Macedończycy zmniejszyli pulę biletów, przez co Lechię będzie mogło dopingować tylko 80 kibiców - informuje Interia.

Lechia Gdańsk wygrała 4:1 z Akademiją Pandev w pierwszym meczu eliminacji Ligi Konferencji Europy. Więcej, niż o wyniku meczu, mówiło i pisało się o zachowaniu chuliganów na trybunach i tuż pod stadionem. Bandyci zniszczyli pub T29, który był przedmiotem wewnętrznego sporu między nimi. - Patrzyłem na to z przerażeniem. Zamiast fajnie pokazać się w pucharach, ktoś narobił Lechii wstydu. W takich przypadkach potrzebna jest pomoc państwa - mówił prezes PZPN Cezary Kulesza.

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

Mniejsza pula biletów dla kibiców Lechii Gdańsk na rewanż z Akademiją Pandev. 80 miejsc zamiast 230

Interia informuje, że doszło do sporych zmian w rozdysponowaniu biletów na mecz Akademiji Pandev z Lechią Gdańsk w pierwszej rundzie Ligi Konferencji Europy. Macedończycy rozgrywają mecze na stadionie w Turnowie, który może pomieścić maksymalnie 1500 kibiców. Pierwotnie Lechia miała otrzymać 230 miejsc na stadionie z puli biletów, ale Macedończycy zmniejszyli tę liczbę do 80 miejsc.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

To bardzo zaskakująca decyzja, ponieważ zdaniem Interii już wielu kibiców Lechii Gdańsk zaopatrzyło się w bilety lotnicze, żeby dopingować swoją drużynę na wyjeździe. Odległość pomiędzy Gdańskiem a Skopje wynosi aż 1900 kilometrów. Na ten moment ani Lechia Gdańsk, ani Akademija Pandev, nie odniosły się do całej sprawy.

Mecz Akademiji Pandev z Lechią Gdańsk odbędzie się w czwartek 14 lipca o godzinie 17:00. Zwycięzca pierwszej części eliminacji Ligi Konferencji Europy zagra w następnej rundzie z Rapidem Wiedeń. Te spotkania z kolei są zaplanowane na 21 i 28 lipca tego roku. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu Akademija Pandev - Lechia Gdańsk w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.