Przemysław Pełka odchodzi z Canal+. Trafia do nowej redakcji

Przemysław Pełka, jeden z najlepszych polskich komentatorów, dołącza do redakcji Viaplay. Dziennikarz będzie odpowiadał głównie za mecze Premier League.

Przemysław Pełka pracował w roli komentatora Canal+ w latach 2012-2022. W tym czasie Pełka komentował głównie mecze Premier League, ale też odpowiadał za inne zagraniczne ligi czy polską Ekstraklasę. Wcześniej dziennikarz specjalizował się w komentowaniu hokeja na lodzie. Pod koniec maja tego roku portal WP SportoweFakty informował, że Przemysław Pełka dołączy od nowego sezonu do Viaplay. Teraz te informacje się sprawdziły.

Zobacz wideo Medialna rewolucja w KSW. Szef ViaPlay apeluje do kibiców: Nie bójcie się tego

Przemysław Pełka odchodzi z Canal+. Teraz będzie pracował w Viaplay

Viaplay ogłosiło w mediach społecznościowych rozpoczęcie współpracy z Przemysławem Pełką, uznanym dziennikarzem i komentatorem sportowym. Pełka prawdopodobnie będzie komentował głównie mecze Premier League, na które Viaplay nabyło prawa na lata 2022-2028, ale będzie można go też usłyszeć w meczach europejskich pucharów.

Paweł Wilkowicz, szef redakcji sportowej Viaplay zdradził, że Pełka zadebiutuje w nowej redakcji w meczu KR Reykjavik z Pogonią Szczecin w I rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Wówczas współkomentatorem będzie Dariusz Banasik, były trener Radomiaka Radom. "Miło poinformować" - napisał Wilkowicz na Twitterze. Kolejnych członków redakcji Viaplay pracujących przy Premier League mamy poznać w najbliższych dniach.

Spotkanie Pogoni Szczecin z KR Reykjavik w I rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy odbędzie się w czwartek 14 lipca o godzinie 20:15, a transmisja będzie dostępna wyłącznie do obejrzenia w serwisie streamingowym Viaplay. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: