Rosjanie pienią się. Poszło o Krychowiaka. "Będzie biegał po klubach"

Grzegorz Krychowiak dopiął swego i przenosi się na roczne wypożyczenie z FK Krasnodar do saudyjskiego Al-Shabab. Decyzję Polaka dosadnie skomentował były piłkarz rosyjskiego klubu Maksim Diemienko, podkreślając, że dla Krychowiaka liczą się tylko pieniądze. - Będzie teraz biegał po różnych klubach w poszukiwaniu lepszej oferty - oznajmił 46-latek.

Od początku inwazji rosyjskiej Grzegorz Krychowiak jawnie deklarował, że nie zamierza kontynuować współpracy z FK Krasnodar. W związku z tym przeniósł się na trzymiesięczne wypożyczenie do AEK-u Ateny. Z końcem czerwca musiał wrócić do macierzystego klubu, ale nadal walczył o zmianę otoczenia, co finalnie udało mu się zrealizować. Przez najbliższy rok będzie reprezentował barwy saudyjskiego Al-Shabab.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Maksim Diemienko uderza w Krychowiaka. "Drużyna Krasnodaru w końcu rozwiązała problem z Polakiem"

Decyzja 32-latka nie została pozytywnie przyjęta przez rosyjskie media, które były przekonane, że ten pozostanie w FK Krasnodar. Dziennikarze wspominali o tym, że Krychowiak woli 3 miliony euro od kompromitacji na mundialu (Rosjanie są przekonani, że Polska nie wyjdzie z grupy). Wielu skrytykowało reprezentanta biało-czerwonych za to, że wybrał klub z Arabii Saudyjskiej, a więc kraju, w którym na co dzień łamie się prawa człowieka. 

Grzegorz Krychowiak zagra w saudyjskim Al ShababKrychowiak zmienił jedno zbrodnicze mocarstwo na drugie. "Hipokryzja, na którą jest zgoda"

Niezadowolony z postawy pomocnika był także Maksim Diemienko. Były piłkarz Krasnodaru udzielił ostatnio wywiadu dla portalu RB-Sport i w ostrych słowach skomentował decyzje Polaka o przenosinach do Al-Shabab. - Najważniejsze jest to, że drużynie z Krasnodaru w końcu udało się rozwiązać problem z Krychowiakiem, który nigdy nie wyjaśnił, dlaczego zdecydował się zmienić klub. Gdyby od niego to zależało, sądzę, że podjąłby inną decyzję i został w zespole, jednak ciąży na nim zbyt duża presja polityczna spoza naszego kraju - oznajmił Rosjanin, cytowany przez portal liveresults.ru.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Jose Mourinho i Nicola ZalewskiSpinazzola wrócił. Co teraz z Zalewskim? Ekspert mówi o nowej roli

Diemienko ironicznie podkreślił, że jego zdaniem 32-latek nie zagrzeje na dłużej miejsca w jednej drużynie i pójdzie tam, gdzie dostanie więcej pieniędzy. - Krychowiak będzie teraz biegał po różnych klubach w poszukiwaniu lepszej oferty. W tej chwili to dobry interes dla Krasnodaru - podsumował dosadnie Diemienko. 

Polak podpisał roczny kontrakt z saudyjskim zespołem i dołączy do niego na zasadzie wypożyczenia. Pomocnik ma zarabiać 3,5 miliona euro za sezon, czyli prawie tyle samo, ile w Krasnodarze. Będzie to też dobra okazja do poznania stylu gry Saudyjczyków, z którymi reprezentacja Polski zmierzy się w grupie C podczas mistrzostw świata w Katarze. 

Więcej o: