Wieczysta Kraków potwierdziła kolejny hit. Transfer z ekstraklasy

Wieczysta wywalczyła historyczny awans do III ligi, więc teraz kompletuje kadrę. Krakowski klub właśnie wzmocnił Michał Mak, piłkarz z ekstraklasy.

Chociaż Wieczysta Kraków powstała w latach 40., to sławę przyniosły jej dopiero ostatnie lata, gdy na jego czele stanął Wojciech Kwiecień. Biznesmen, który nie żałował inwestycji. Dzięki głośnym transferom byłych reprezentantów (m.in. Sławomira Peszki i Radosława Majewskiego) klub szybko pnie się w hierarchii. Jeszcze niedawno występował w A-klasie, a miniony sezon zakończył jako triumfator IV ligi (piąty poziom rozgrywkowy w Polsce).

Zobacz wideo Wieczysta sunie w górę. Odważna deklaracja Peszki

W nowym sezonie III ligi - w zespole Franciszka Smudy - zobaczymy Michała Maka. 30-letni pomocnik podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok. W nowym klubie będzie występował z numerem "14". W minionym sezonie Mak rozegrał 24 mecze w ekstraklasie w barwach Górnika Zabrze. Wcześniej występował też w Lechii Gdańsk, Śląsku Wrocław czy Wiśle Kraków.

Pozostałe transfery Wieczystej

Wcześniej do klubu dołączył obrońca Adrian Klimczak, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy pierwszoligowego ŁKS-u Łódź. Kontrakt podpisał też Błażej Augustyn z Jagiellonii Białystok. Zaś pod koniec lutego do Wieczystej trafił Thibaut Moulin, były rozgrywający Legii.

A skoro jesteśmy przy niższych ligach, to warto odnotować transfer Jakuba Koseckiego. Pięciokrotny reprezentant Polski zagra w... piątej lidze. Właśnie podpisał kontrakt z KTS Weszło.

Więcej o: