Lewandowski priorytetem transferowym dla kolejnego giganta

Klubowa przyszłość Roberta Lewandowskiego nadal pozostaje wielką niewiadomą. Z walki o piłkarza Bayernu Monachium w dalszym ciągu nie rezygnuje Paris Saint-Germain.

Tematem klubowej przyszłości Roberta Lewandowskiego żyje cały piłkarski świat. Polak nie chce już grać w Bayernie Monachium i ma nadzieję na transfer do FC Barcelony. Jego obecny pracodawca za wszelką cenę stara się go zatrzymać, odrzucając kolejne oferty Katalończyków. Z walki o pozyskanie kapitana reprezentacji Polki nie rezygnuje też inny piłkarski mocarz.

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Lewandowski w PSG? Polak priorytetem klubu Ligue 1

Bayern nie chce się pogodzić z chęcią odejścia swojego napastnika twierdząc, że musi on wypełnić obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku kontrakt. Lewandowski liczy z kolei na transfer do Barcelony, która złożyła już za niego trzy oferty. Żadna z nich nie spełniła oczekiwań mistrzów Niemiec, którzy za zakup Polaka chcą przynajmniej 50 milionów euro.

Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo Tylko Lewandowski może zastąpić Ronaldo. "Jedyne dobre rozwiązanie"

Sytuacji czujnie przygląda się PSG, które nie zrezygnowało z kapitana reprezentacji Polski. Jak informuje L'Equipe napastnik Bayernu pozostaje priorytetem klubu i miałby okazać się "uzupełnieniem luksusowego ataku z Messim, Neymarem i Mbappe". Póki co Paryżanie nie złożyli jeszcze swojej oferty i czekają na dogodne ku temu okoliczności. Jeśli takie się pojawią, klub " będzie starał się jak najbardziej przekonać Bawarczyków do tego, by Lewandowski nie wyjechał do Katalonii".

Z Chelsea do Barcelony przejdzie dwóch piłkarzy. Ale Anglicy stawiają warunek Z Chelsea do Barcelony przejdzie dwóch piłkarzy. Ale Anglicy stawiają warunek

Pozyskanie Lewandowskiego może stanowić dla PSG ciężkie zadanie, bowiem zawodnik nie jest zainteresowany grą w paryskim klubie. - Lewandowski nawet nie rozważa PSG. Twierdzi, że w PSG przeżyje taki sam scenariusz jak w Bayernie. Chodzi o ligę pozbawioną emocji. Zupełnie odmienne od wyzwania, jakim byłoby zdobycie mistrzostwa Hiszpanii. Lewandowski chce rozpocząć nowy rozdział w kraju, który go pasjonuje. Uwielbia hiszpańską kulturę oraz jedzenie. Myśli nawet o osiedleniu się tutaj po zakończeniu kariery sportowej - napisał kataloński "Sport".

Więcej o: