Zbigniew Boniek reaguje na skandal w Gdańsku. "Właśnie dlatego"

- Wolę normalnych ludzi i atmosferę przyjaźni na trybunach - stwierdził Zbigniew Boniek na Twitterze, reagując na skandaliczne zachowanie chuliganów w trakcie meczu Lechii Gdańsk z Akademiją Pandew (4:1).

Lechia Gdańsk wygrała 4:1 z Akademiją Pandew w pierwszej rundzie Ligi Konferencji Europy po trzech bramkach Flavio Paixao oraz trafieniu Łukasza Zwolińskiego. Wynik meczu przysłonił jednak skandal na trybunach, w którym pobili się chuligani Lechii. Co było powodem bijatyki? "Kibicowski pub na stadionie T29 (od adresu starego stadionu Lechii przy ulicy Traugutta 29), który został przejęty przez ajenta z Lubina i który wprowadził swoją ochronę" - informowała Interia.

Zobacz wideo Arcytrudna droga Lecha Poznań do LM. Potrzebuje wręcz cudu, by grać w fazie grupowej

Boniek reaguje na skandaliczne zachowanie chuliganów. "Wolę normalnych ludzi"

Zbigniew Boniek postanowił odnieść się do skandalu, do którego doszło na trybunach stadionu Lechii Gdańsk w trakcie meczu z Akademiją Pandew (4:1). Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wytłumaczył, dlaczego nie zgadzał się na to, by zagorzali kibice prowadzili doping na meczach reprezentacji Polski. "Dlaczego prezes Boniek nie chce dawać nam, kibicom, biletów, aby robić atmosferę na meczach? Właśnie dlatego, wolę normalnych ludzi i atmosferę przyjaźni na trybunach" - napisał.

Mecz Lechii Gdańsk został przerwany na 40 minut, a spiker apelował o spokój, bo kolejne takie zamieszki skutkowałyby walkowerem. "Cała nasza drużyna, klub - wiele osób, od wielu tygodni pracowało, aby dziś kibice mogli zobaczyć z trybun pierwszy od kilku lat mecz i zwycięstwo Lechii w europejskich pucharach. Niestety, zamiast przeżywać wspólnie z kibicami Lechii to spotkanie, byliśmy świadkami niedopuszczalnych zachowań. Jest nam po prostu niezwykle przykro, że grupa chuliganów próbowała zniszczyć prawie 15 tys. osób na trybunach to spotkanie" - przekazała Lechia w komunikacie.

Rewanżowe spotkanie pomiędzy Lechią Gdańsk a Akademiją Pandew odbędzie się w czwartek 14 lipca o godzinie 17:00. W przypadku awansu do drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy zespół prowadzony przez Tomasza Kaczmarka zagra z Broendby Kopenhaga.

Więcej o: