Jest decyzja władz Kataru ws. alkoholu na mundialu. Reuters potwierdza

Podczas tegorocznego mundialu w Katarze kibice nie będą mogli w trakcie meczów spożywać alkoholu. Decyzję, która miała być już podjęta jakiś czas temu, potwierdza agencja Reuters.

Do startu mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze pozostały ponad cztery miesiące. Od dłuższego czasu głośnym tematem związanym z mundialem jest możliwość zakupu i spożywania alkoholu przez kibiców. Jak informowaliśmy, FIFA ma prowadzić z organizatorami negocjacje w tej sprawie. Wszystko wskazuje jednak na to, że decyzja już zapadła.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Mecze na mundialu w Katarze bez alkoholu. Piwo jedynie w wyznaczonych miejscach

Już od 2010 roku i momentu ogłoszenia Kataru organizatorem tegorocznego mundialu pojawiła się dyskusja na temat alkoholu. Wszystko za sprawą zasad wynikających z przekonań muzułmanów, które zakazują publicznego spożywania napojów procentowych. Sama możliwość zakupu alkoholu stanowi problem, bowiem nie jest on powszechnie dostępny. Jak informuje agencja Reuters z dostępnością alkoholu w miejscach pobytu kibiców problemów nie będzie. - Alkohol jest już dostępny w wyznaczonych miejscach w Katarze, takich jak hotele i bary, i nie zmieni się to w 2022 roku - powiedziała osoba związana z kręgiem organizatorów.

Konkretne zasady dotyczące tej kwestii mają zostać przekazane przez organizatorów za jakiś czas. Raczej pewnym jest, że kibice zgromadzeni na stadionach nie będą mogli spożywać alkoholu. Będzie on dostępny w hotelach i barach, ale także między innymi w niektórych częściach głównej strefy kibica FIFA w parku Al Bidda w Doha, stolicy Kataru. I tutaj pojawia się jednak pewien problem. - W przeciwieństwie do stref kibica na poprzednich mistrzostwach świata, piwo nie będzie serwowane przez cały dzień, ale w ograniczonych godzinach - podaje Reuters. Choć cena kufla piwa w strefach kibica nie została jeszcze uzgodniona, w hotelach i barach może ona wynieść aż 18 dolarów.

Mundial w Katarze potrwa od 21 listopada do 18 grudnia tego roku. Wezmą w nich udział 32 drużyny, które zostały podzielone na 8 grup. Polska zagra w grupie C z Argentyną, Arabią Saudyjską i Meksykiem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.