Krychowiak zaciera ręce. Do szczęścia brakuje tylko testów medycznych

Grzegorz Krychowiak jest już jedną nogą w nowym klubie. Według doniesień portalu Meczyki.pl do finalizacji transferu do Al-Shabab brakuje tylko testów medycznych. Gdy Polak je przejdzie, będzie mógł w spokoju podpisać nowy kontrakt.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z Krasnodarem. Tutaj nasze podejście się nie zmienia - słyszeliśmy w otoczeniu Grzegorza Krychowiaka, które nie chce iść z Krasnodarem na wojnę. Toczy spokojne negocjacje, ale też nie ukrywa, że priorytetem jest zmiana klubu. Bartłomiej Kubiak przekazał na portalu Sport.pl, że wszystko powinno wyjaśnić się jeszcze w tym tygodniu. Więcej o całej sprawie przeczytacie TUTAJ>>>. 

Zobacz wideo Krychowiak pokazał Rosjanom prawdziwą twarz. "Cywilna odwaga" [SPORT.PL LIVE #16]

Krychowiak o krok od nowego klubu

Źródło bliskie 32-letniego piłkarza potwierdziło też zainteresowanie ze strony Al-Shabab. Od publikacji minęły zaledwie 24 godziny, a już pojawiły się nowe informacje w sprawie transferu Krychowiaka. Jak podaje portal Meczyki.pl, rozmowy są na zaawansowanym etapie. Wszystko uzgodniono w środę (tj. 6 lipca). Krychowiak zgodził się na warunki indywidualnego kontraktu, a do przypieczętowania transferu zostają jedynie testy medyczne. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeśli wyniki badań będą pozytywne, Krychowiak będzie mógł dołączyć do Al-Shabab na przedsezonowe zgrupowanie. Te startuje 17 lipca. Trzy dni później drużyna uda się na obóz przygotowawczy do Marbelli.

Robert LewandowskiObóz Lewandowskiego ogłasza. Polak gotowy na powrót. "Po prostu się stawi"

Al-Shabab to czwarta drużyna ligi saudyjskiej poprzedniego sezonu, w której występuje m.in. Ever Banega, były kolega Krychowiaka z Sevilli. Polski pomocnik spędził rundę wiosenną na wypożyczeniu w AEK Ateny. Rozegrał tam 10 meczów, strzelił dwa gole, miał dwie asysty. Do Al-Shabab może dołączyć też w ramach wypożyczenia. Formalnie jego kontrakt z Krasnodarem obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. 

Krychowiak w Rosji występuje od lipca 2018 roku. Najpierw trafił na wypożyczenie z PSG do Lokomotiwu Moskwa. W sierpniu 2021 roku został sprzedany do Krasnodaru za cztery miliony euro. W tym klubie spędził jednak zaledwie pół roku, bo w lutym - po wybuchu wojny w Ukrainie - był jednym z pierwszych obcokrajowców, który wyjechał z Rosji.

Więcej o: