Boniek o transferze reprezentanta Polski: W naszej lidze byłby lepszym piłkarzem

Przemysław Płacheta w najbliższym sezonie będzie występował na wypożyczeniu w grającym w Championship Birmingham City. Jego odejście z Norwich City skomentował Zbigniew Boniek, którego zdaniem "gra w Ekstraklasie dałaby mu więcej".

W ubiegłym sezonie Przemysław Płacheta doczekał się debiutu w Premier League. Co prawda nie mógł liczyć na regularną grę, jednak łącznie rozegrał 12 meczów, a do tego wystąpił w dwóch spotkaniach FA Cup. Okazało się, że było to dla niego zbyt mało, dlatego zdecydował się na zmianę klubu.

Zobacz wideo Co wiemy po zgrupowaniu kadry? "Walka trwa, bo mundial jest przed nami"

Boniek odpowiada na transfer Płachety

W środę Birmingham City ogłosiło, że wypożyczyło Płachetę na sezon 2022/23. Pozostanie zatem na tym samym poziomie rozgrywkowym - Norwich City spadło do Championship, podczas gdy jego nowy klub zakończył ubiegłoroczne rozgrywki na 20. miejscu, z przewagą 10 punktów nad strefą spadkową.

Do dyskusji na temat tego transferu włączył się Zbigniew Boniek, który pokusił się o komentarz w swoim stylu na Twitterze. "A ja uważam, że grając w naszej lidze był lepszym piłkarzem. Dzisiaj zarabia więcej, ale na ławce to nawet w Barcelonie niewiele się nauczysz... Wiem, wiem, wy wiecie lepiej" - napisał były prezes PZPN.

Płacheta skorzysta na wypożyczeniu?

Przenosiny Płachety do Birmingham City powinny być dobrym prognostykiem przed nowym sezonem. W ostatnim sezonie udane miał tak naprawdę tylko kilka tygodni. W grudniu 2021 roku i w pierwszych meczach 2022 roku Polak miał miejsce w wyjściowym składzie i pokazywał się z niezłej strony. Jego klub nie wygrał jednak ani jednego z tych spotkań, wskutek czego Płacheta ponownie zaczął zasiadać na ławce rezerwowych.

W nowym klubie polski skrzydłowy może mieć więcej okazji do gry. Latem z Birmingham City odeszło czterech ofensywnych piłkarzy - Fran Villalba, Ivan Sanchez, Tahith Chong i Jeremie Bela. Niewykluczone, że Płacheta będzie następcą jednego z tych zawodników.

Regularna gra na poziomie Championship mogłaby pomóc Płachecie w powrocie do reprezentacji Polski. Od momentu debiutu w listopadzie 2020 roku rozegrał tylko siedem meczów. Jak dotąd nie znalazł uznania w oczach Czesława Michniewicza, który nie dał mu możliwości do gry zarówno w marcowych meczach ze Szkocją i Szwecją, jak i czerwcowych spotkaniach w Lidze Narodów.

Więcej o: