Jeden wpis na Twitterze i transfer legł w gruzach. "Z szacunku dla historii i fanów"

Kuriozalna sytuacja na zapleczu La Liga. Real Saragossa podpisał kontrakt z 25-letnim bramkarzem Gaizką Camposem, by po zaledwie kilku godzinach wycofać się z transferu. Wszystko przez wpis piłkarza na Twitterze sprzed prawie dziesięciu lat.

Real Saragossa pracuje nad wzmocnieniami w letnim oknie transferowym. Ekipa z zaplecza La Liga postanowiła zatrudnić m.in. nowego bramkarza. Wybór klubowych skautów padł na Gaizkę Camposa, który do tej pory występował w rezerwach Celty Vigo. 25-latek dobrze prezentował się w ubiegłym sezonie w trzecioligowej drużynie, notując 32 występy, w których osiem razy zachował czyste konto. 

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Real Saragossa podpisał kontrakt, a po kilku godzinach zerwał umowę. Przez wpis na Twitterze

Teraz Campos miał stanąć przed szansą gry na znacznie wyższym poziomie. Klub zdążył już oficjalnie potwierdzić transfer, jednak po zaledwie kilku godzinach postanowiono unieważnić transakcję. Wszystko z powodu wpisu bramkarza na Twitterze sprzed blisko dziesięciu lat. W 2013 roku piłkarz stwierdził w jednym z postów, że brzydzi się Realem Saragossa. Gdy kibice usłyszeli o transferze, przypomnieli słowa zawodnika

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Gaizka Campos szybko usunął post, który wywołał aferę, a wkrótce zlikwidował też całe twitterowe konto. To nie wystarczyło, by uniknąć konsekwencji. Klub poinformował, że przyjrzy się sprawie. Po kilku godzinach opublikowano komunikat, z którego dowiedzieliśmy się, że bramkarz jednak nie dołączy do drużyny sześciokrotnych zdobywców Pucharu Króla

"Po głębokiej refleksji dzisiejszego popołudnia Real Saragossa podjął trudną decyzję, by nie podpisywać kontraktu z Gaizką Camposem. Ta decyzja nie była łatwa, ale jednym z fundamentalnych filarów instytucji jest szacunek dla naszej historii i naszych fanów" - czytamy. 

Młody bramkarz został bez klubu. Na pewno nie na tego typu rozgłos liczył, gdy otrzymał ofertę od uznanego hiszpańskiego zespołu. Campos oprócz wspomnianych rezerw Celty Vigo reprezentował barwy Barakaldo CF, Numancii i Realu Valladolid B. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA