"Dedykowane" pociski od Ukraińców dla Rosjan. Odpowiedź na zbombardowany stadion

Stadion ukraińskiej Desny Czernihów został doszczętnie zniszczony w wyniku rosyjskich bombardowań. Kibice postanowili zwrócić się do Rosjan i przesłali im specjalną wiadomość. Wypisali ją na pociskach rakietowych.

Od 24 lutego trwa zbrodnicza inwazja wojsk Władimira Putina na Ukrainę. Rosjanie odebrali milionom ludzi wolność. Przez regularne bombardowania ukraińskie miasta zostały doszczętnie zniszczone. Jednym z tych, które ucierpiało najbardziej, jest Czernihów, dom piłkarskiego klubu Desna. 

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Kibice Desny odpowiadają Rosjanom. Specjalna wiadomość na pociskach rakietowych

Miejscowy stadion kilka razy był celem rakiet wystrzeliwanych przez Rosjan. W efekcie został niemal doszczętnie zniszczony. Kilka tygodni temu pod gruzami stadionu znaleziono ogromy, 500-kilogramowy niewybuch. Była to radziecka bomba lotnicza FAB-500. 

Wojciech Szczęsny w barwach JuventusuSzczęsny musiał zapłacić 40 tys. euro kary. "Obaj się doigraliśmy"

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Ludzie związani z Desną Czernihów nie tracą jednak nadziei na lepszą przyszłość. Najzagorzalsi kibice klubu postanowili ostatnio pokazać to dobitnie Rosjanom. Przesłali agresorom specjalną wiadomość, której treść wypisali na pociskach rakietowych. "FC Desna i Ultras Desna, pozdrawiamy moskwian" - napisano na boku rakiety. "To za nasz rodzimy stadion, gów****e orki" - dopisano w relacji na Instastories. Zdjęcia przygotowanych pocisków pojawiły się właśnie na Instagramie. Można je zobaczyć poniżej. 

Odpowiedź kibiców Desny na rosyjskie bombardowanieOdpowiedź kibiców Desny na rosyjskie bombardowanie screen/Instagram/desnafc

Desna Czernihów w chwili przerwania rozgrywek, znajdowała się na siódmym miejscu w tabeli. Jeszcze dwa lata temu klub występował w europejskich pucharach. Stadion zespołu regularnie modernizowano, by spełniał wymogi UEFA. Niestety teraz trzeba będzie go ponownie wybudować niemal od początku.

Adam Buksa w RC LensOficjalnie: Lens ściąga Buksie rywala. Rekord transferowy w historii klubu

Więcej o: