Wieczysta już za trzy lata w ekstraklasie? Smuda: To nie finanse robią wyniki

Wieczysta Kraków kilka dni temu świętowała awans do III ligi. W barażach piłkarze Franciszka Smudy pokonali rezerwy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Zdaniem szkoleniowca Wieczysta może za trzy lata awansować do Ekstraklasy.

Wieczysta Kraków przystępowała do tegorocznych rozgrywek w IV lidze małopolskiej jako jeden z faworytów do awansu. Piłkarze z Krakowa nie zawiedli i w kolejnym sezonie będą grać szczebel wyżej. Czy możliwy jest scenariusz, w którym Wieczysta za trzy lata zagra w Ekstraklasie? Zdaniem Franciszka Smudy jak najbardziej.

Zobacz wideo Wieczysta sunie w górę. Odważna deklaracja Peszki

Wieczysta Kraków i Ekstraklasa? "To możliwe"

Franciszek Smuda prowadzi Wieczystą od 2021 roku. W tym czasie oprócz awansu do III ligi doprowadził zespół również do zdobycia Pucharu Polski na szczeblu małopolskim. Teraz nie wyklucza, że jego klub wystąpi niebawem w najwyższej klasie rozgrywkowej. - Ekstraklasa za trzy lata? To możliwe - powiedział szkoleniowiec na łamach "Super Expressu".

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

- Ludzie myślą, że jesteśmy bardzo bogaci, a my jesteśmy skromnym klubem, ale mądrze prowadzonym, szczególnie gdy doszedł Zdzisław Kapka w roli dyrektora sportowego. W klubie są przejrzyste zasady i wielu piłkarzy zgłasza się, żeby u nas grać. Jeśli ktoś myśli, że to nasze finanse robią wyniki i kolejne awanse, to jest w błędzie. Robi to drużyna, którą wspólnie mądrze składamy - podkreślił.

Wieczysta Kraków z drugim awansem z rzędu. "To dopiero początek"

Dla zespołu z Krakowa wejście do III ligi jest drugim awansem z rzędu. Ma to być dopiero początek drogi klubu do większych sukcesów. Po wygranym meczu barażowym z rezerwami Bruk-Betu Termaliki piłkarze Wieczystej ubrali koszulki, na których widniał napis "III liga to dopiero początek", co jest potwierdzeniem długofalowego planu prezesa Wojciecha Kwietnia

W stolicy Małopolski już myśli się o początku kolejnych rozgrywek. Zaplanowano już sparingi. W okresie przygotowawczym do nowego sezonu zespół Franciszka Smudy zmierzy się między innymi z Genoą czy też Realem Mallorcą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.