Problemy Lecha Poznań przed meczem z Karabachem. Trener: Mamy plan B

We wtorkowym meczu eliminacji Ligi Mistrzów z Karabachem Agdam trener Lecha Poznań John van den Brom nie będzie mógł skorzystać z Bartosza Salamona. Dostępni do gry za to będą Artur Rudko, Afonso Sousa i Heorhij Citaiszwili, czyli piłkarze sprowadzeni do klubu podczas letniego okienka.

Lech Poznań jako pierwsza z polskich drużyn rozpocznie rywalizację w eliminacjach do europejskich pucharów. Mistrzowie Polski już we wtorek rozegrają mecz pierwszej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów, a ich rywalem będzie kazachski Karabach Agdam. Zadanie nie będzie łatwe, zwłaszcza że trener John van den Brom nie będzie mógł skorzystać z kluczowego zawodnika.

Zobacz wideo Skorża chce wzmocnień w Lechu. "Praktycznie w każdej formacji"

Polskie kluby mogą dostać fortunę za grę w pucharach. 3,5 miliarda euroPolskie kluby mogą dostać fortunę za grę w pucharach. 3,5 miliarda euro

Bartosz Salamon wciąż niedostępny dla trenera Lecha Poznań

Największym problemem Lecha przed wtorkowym meczem wydaje się być kontuzja Bartosza Salamona, która uniemożliwi mu występ z Karabachem. Z tego powodu na środku obrony najpewniej zagrają Antonio Milić i Lubomir Satka, czyli jedyni na ten moment doświadczeni stoperzy, którzy nie mają żadnych problemów ze zdrowiem.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

John van den Brom na konferencji przedmeczowej przyznał, że ma przygotowany plan na wypadek dalszych komplikacji. - Mamy plan B na wypadek jakichś kłopotów. Jest młody Maksymilian Pingot, który może zagrać na środku obrony. Nie ma też przeszkód, żeby wystąpił tam Alan Czerwiński - powiedział holenderski trener.

Pomimo nieobecności jednego z najważniejszych piłkarzy "Kolejorza" w poprzednim sezonie, Holender jest pełen optymizmu przed starciem z Azerami. - Jestem zadowolony z obozu, ciężko podczas niego pracowaliśmy. Wszyscy zawodnicy czują się dobrze, nie ma kontuzji. Mamy prawdziwy zespół, nie musieliśmy go tworzyć, jest rywalizacja na wielu pozycjach. Przed pierwszym meczem zawsze jest niepokój, ale czujemy się dobrze, wszyscy są w dobrej formie, dlatego z optymizmem patrzymy na mecz z Karabachem - podkreślił. 

Sousa i Citaiszwili mogą zagrać już z Karabachem

Kibice Lecha również mogą podzielać dobre nastawienie szkoleniowca. Wszystko ze względu na gotowość nowych piłkarzy, czyli Artura Rudko, Afonso Sousę i Heorhija Citaiszwiliego. Ukraiński bramkarz jest w drużynie najdłużej, dlatego jego pojawienie się w kadrze na mecz z Karabachem nie powinno dziwić. Okazuje się, że pozostała dwójka również może na to liczyć. - Zarówno Sousa, jak i Citaiszwili znajdują się w kadrze meczowej i będą opcją nawet w kontekście występu w pierwszej jedenastce. Przewiduję ich udział w spotkaniu z Karabachem Agdam - mówił na konferencji van den Brom.

30.09.2020, pogrzeb jednego z azerskich żołnierzy, który zginął w czasie walk o Górny Karabach.Od 29 lat nie zagrali u siebie, a podbijają Europę. "Faworyt w meczu z Lechem"

Mecz pierwszej rundy eliminacji do tegorocznej edycji Ligi Mistrzów pomiędzy Lechem Poznań i Karabachem Agdam rozpocznie się we wtorek 5 lipca o godzinie 20:00. Tydzień później odbędzie się rewanż. Oba spotkania będzie można obejrzeć w TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl.

Więcej o: