Kuriozalny gol podczas ME U-19 kobiet. Trzeba zobaczyć, by uwierzyć [WIDEO]

W Czechach trwają mistrzostwa Europy U-19 kobiet. W meczu grupy A pomiędzy Francją i Hiszpanią obejrzeliśmy kuriozalnego gola. Bramkarka "Trójkolorowych" zupełnie dała się zaskoczyć strzałem z połowy boiska.

W niedzielę zakończyła się rywalizacja w fazie grupowej piłkarskich mistrzostw Europy U-19 kobiet, w których udział bierze osiem zespołów, niestety bez udziału reprezentacji Polski. W ostatniej serii spotkań obejrzeliśmy m.in. hitowe, jeśli chodzi o ten rocznik, spotkanie pomiędzy Francją i Hiszpanią. Zawodniczki z Francji bronią tytułu wywalczonego przed trzema laty. To jednak Hiszpanki zaprezentowały się lepiej w bezpośrednim starciu.

Kuriozalny gol w ME U-19 kobiet. Francuzka zupełnie zaskoczona strzałem z połowy boiska

Piłkarki z Półwyspu Iberyjskiego zdominowały swoje rówieśniczki z Francji. Posiadały piłkę przez aż 73 proc. czasu gry. Stworzyły aż 17 sytuacji bramkowych, przy zaledwie dwóch po stronie obrończyń tytułu. Nie wystarczyło to jednak do odniesienia zwycięstwa. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Piątek może pakować walizki. Został wystawiony na listę transferowąPiątek może pakować walizki. Został wystawiony na listę transferową

Na pocieszenie Hiszpankom zostaje fakt, że zdobyły prawdopodobnie najbardziej kuriozalną, a zarazem efektowną bramkę całego turnieju. W 29. minucie Silvia Lloris posłała długie podanie z okolic połowy boiska w pole karne Francuzek. Nie zdołała go przejąć żadna z jej koleżanek, jednak piłka skozłowała tak, że zupełnie zaskoczyła bramkarkę "Trójkolorowych" Ines Marques i przeleciała nad jej głową. Akcję można zobaczyć na nagraniu poniżej. Widać wyraźnie, że młoda zawodniczka źle obliczyła tor lotu futbolówki, myśląc, że opuści ona plac gry i spóźniła się z interwencją.

Podział punktów sprawił, że zarówno Hiszpanki, jak i Francuzki wyszły z grupy A, kolejno na pierwszym i drugim miejscu. Z grupy B awans wywalczyły natomiast Norwegia i Szwecja. W półfinałach, które odbędą się 6 lipca, zmierzą się Hiszpanki i Szwedki, a Norweżki zagrają z Francuzkami. Finał imprezy zaplanowano na 9 lipca.

Finał Fortuna Pucharu Polski, PGE Narodowy, 2 maja 2022 r. Raków Częstochowa - Lech Poznań 3:1Raków jeszcze nie zaczął grać, a już przekłada mecz w ekstraklasie