Jarosław Niezgoda znów strzelił w MLS. Uratował swoją drużynę [WIDEO]

Jarosław Niezgoda zdobył już szóstą bramkę dla Portland Timbers w tym sezonie MLS. Polak wpisał się na listę strzelców w zremisowanym 2:2 meczu z Nasville SC.

Jarosław Niezgoda powoli wraca do bardzo dobrej formy po problemach z kontuzjami. Polak stracił znaczną część minionego sezonu MLS przez zerwanie więzadła krzyżowego, jednak w obecnych rozgrywkach imponuje skutecznością. Właśnie zdobył swojego szóstego gola w sezonie i przyczynił się do wywalczenia cennego remisu w meczu wyjazdowym z Nashville SC.

Jarosław Niezgoda znów skuteczny w MLS. Zdobył już szóstą bramkę w sezonie

Niezgoda zaczął mecz w wyjściowej jedenastce Portland Timbers. Spotkanie nie układało się jednak po myśli naszego rodaka i jego kolegów. W 57. minucie gospodarze prowadzili już 2:0. Wówczas nastąpił zryw piłkarzy z Portland.

Szymon Żurkowski, pomocni Empoli Calcio, Serie A. Źródło: https://twitter.com/EmpoliCalcio/status/1464536979127734273/photo/2Jest chętny na Żurkowskiego. Polak na celowniku US Sassuolo

W 64. minucie z rzutu karnego bramkę kontaktową zdobył Dairon Asprilla. Cztery minuty później wyrównał natomiast właśnie Jarosław Niezgoda. Były piłkarz Ruchu Chorzów i Legii Warszawa otrzymał doskonałe podanie od kolegi w pole karne. Mimo asysty dwójki obrońców i wychodzącego bramkarza, 27-latek umieścił piłkę w bramce ładnym uderzeniem pod poprzeczkę. Całą akcję można zobaczyć na nagraniu poniżej.

Remis 2:2 utrzymał się do końca i to Portland Timbers mogą być bardziej zadowoleni z tego rezultatu. Nashville SC jak dotąd prezentuje się bowiem znacznie lepiej od nich. W tabeli konferencji zachodniej MLS Nashville zajmuje obecnie 4. miejsce (27 punktów). Zespół Jarosława Niezgody plasuje się natomiast dopiero na 10. miejscu (23 punkty). Do miejsca gwarantującego udział w play-offach, Portland traci jeden punkt.

Warto dodać, że Jarosław Niezgoda za chwilę może zrównać się z Adamem Buksą, który jak dotąd, z siedmioma trafieniami, jest najskuteczniejszym z Polaków w obecnym sezonie MLS. Niezgodzie brakuje już tylko jednego gola by zrównać się z rodakiem. Buksa swojego dorobku już nie powiększy, gdyż kilka tygodni temu przeniósł się z New England Revolution do RC Lens

Oficjalnie: Manchester City dopiął swego. Pozyskał Kalvina PhillipsaOficjalnie: Manchester City dopiął swego. Pozyskał Kalvina Phillipsa