Ronaldinho podekscytowany transferem Barcelony. "Piłkarz o wysokiej jakości"

FC Barcelona jest coraz bliżej pozyskania piłkarza Leeds United Raphinhi. Legenda ekipy z Camp Nou Ronaldinho nie ukrywa, że byłby to dobry ruch transferowy "Dumy Katalonii".

FC Barcelona wciąż szuka wzmocnień na kilku pozycjach. Po wygaśnięciu umowy Ousmane Dembele, jedną z próśb Xaviego jest wykupienie Raphinhi, który idealnie odnalazłby się na pozycji Francuza. Brazylijczyk pokazał już swój potencjał na poziomie Premier League, stąd wielu kibiców Barcelony cieszy się na wieść o potencjalnym transferze 25-latka. 

Swojego zadowolenia nie ukrywa także legenda klubu z Camp Nou Ronaldinho, który rozmawiał z Miguelem Blazquezem na temat swojego rodaka. "Bardzo chciałbym, aby Raphinha podpisał kontrakt z Barceloną. To piłkarz o wysokiej jakości i bardzo tam pasuje" - stwierdza 42-latek. 

Szczegóły transakcji wyglądają imponująco

Dziennikarz blisko związany z FC Barceloną Gerrard Romero twierdzi, że transfer Raphinhi do drużyny Xaviego jest pewny na 95%. Katalończycy mają zapłacić Leeds United 50 milionów euro plus zmienne w trzech ratach. Pierwsza z nich ma wynosić 20 milionów euro. Brazylijczyk w Barcelonie ma zarabiać 6 milionów euro netto rocznie. Do zakończenia rozmów pozostały jeszcze szczegóły. 

Ibrahimović ma zarabiać 15 tysięcy euro miesięcznieIbrahimović ma zarabiać 15 tysięcy euro miesięcznie

O ściągnięcie 25-latka do "Dumy Katalonii" został zapytany także prezes Barcelony Joan Laporta, który nie ukrywał w rozmowie z "Relevo", że klub interesuje się graczem z Premier League. "Raphinha? Rozmawialiśmy z Leeds. Jest tak, że są inne kluby, które go chcą i składają swoje propozycje. Wiemy, że piłkarz chciałby przyjść do Barcy"- zapewnia działacz Barcelony. 

Brazylijczyk w Premier League rozegrał łącznie 65 meczów. Zdobył w nich 17 goli i zanotował 12 asyst. 

Transfer Ronaldo to błąd. Transfer Ronaldo to błąd. "Daily Mail" o kulisach. "Destabilizował szatnię"

Więcej o: