Absurd roku. UEFA przynała punkty Rosji. Najbardziej ucierpiała Ukraina

Władze UEFA podjęły absurdalną decyzję w sprawie rankingu UEFA. Przyznały odgórnie punkty do rankingu Rosjanom, sugerując się najwyższym wynikiem osiągniętym przez rosyjskie kluby w ostatnich latach. Absurdu dopełnia fakt, że na ich decyzji najbardziej ucierpiała... Ukraina.

Po wybuchu wojny na Ukrainie, rosyjska piłka nożna przestała mieć jakiekolwiek znaczenie na arenie międzynarodowej. Reprezentacja Rosji została zdyskwalifikowana ze wszystkich rozgrywek, a wielu piłkarzy postanowiło także opuścić tamtejszą ligę. Na taki ruch zdecydował się między innymi Grzegorz Krychowiak, który przeniósł się z Krasnodaru do AEK-u Ateny na trzymiesięczne wypożyczenie.

Zobacz wideo Tymoteusz Puchacz wyjaśnia hejterów. "Jest coraz gorzej"

W Rosji rozpoczęła się dyskusja dotycząca tego, w jakim miejscu będzie rosyjska piłka za kilka. Właściwie wszyscy uważali, że rosyjskie kluby, chcące grać za kilka lat w europejskich pucharach, będą musiały zaczynać walkę właściwie od zera, tracąc wszystkie zdobyte w ostatnich latach punkty do rankingu UEFA.

UEFA wyciąga pomocną dłoń do Rosjan. Cierpi na tym... Ukraina

Tymczasem UEFA postanowiła wyciągnąć pomocną dłoń do Rosjan. Władze europejskiej federacji opublikowały najnowszy ranking, w którym Rosji przyznano odgórnie 4,333 punktu do rankingu za nadchodzący sezon. Dlaczego? To najniższy wynik osiągnięty przez rosyjskie kluby w ostatnich pięciu latach, a taki okres jest liczony do rankingu UEFA.

Grzegorz KrychowiakRosjanie budują narrację ws. Krychowiaka. "Nigdy nie grał w Polsce"

To natychmiast wywołało reakcję ukraińskich mediów. Wszyscy zgodnie podkreślają, że Rosja ze sezon 22/23 powinna otrzymać 0 punktów do rankingu UEFA, biorąc pod uwagę, że jej kluby nie będą występować w europejskich pucharach.

Na tym jednak nie koniec absurdów po decyzji UEFA. Rosjanie, dzięki naliczeniu dodatkowych punktów bez walki na boisku... wyprzedzili w rankingu Ukrainę, która spadła na 13. miejsce, tracąc do Rosji 1,615 pkt. Marnym pocieszeniem może być fakt, że dzięki wykluczeniu Rosji w fazie grupowej Ligi Mistrzów zagra Szachtar Donieck, bez konieczności gry w eliminacjach.

Więcej o: