Klubowy kolega Macieja Rybusa nie wraca do Rosji. Żona nie pozwoliła

Victor Moses nie pojawił się na obozie treningowych Spartaka Moskwa. Jak donoszą media, powodem absensji nigeryjskiego pomocnika jest sprzeciw żony. Kobieta nie chce, by jej mąż nadal występował w barwach rosyjskiego klubu.

Po inwazji Władimira Putina na naszych wschodnich sąsiadów wielu sportowców postanowiło opuścić kraj najeźdźcy. Z pomocą przyszła FIFA, która wydłużyła okno transferowe dla zagranicznych zawodników w lidze ukraińskiej oraz rosyjskiej. Z takiej możliwości nie skorzystał grający w barwach Spartaka Moskwa Victor Moses. Pod koniec marca media donosiły, że Nigeryjczyk może trafić na wypożyczenie do Burnley. Ale 31-latek pozostał w państwie agresora, gdzie dokończył sezon. 

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Victor Moses nie pojawił się na treningu Spartaka. Powodem sprzeciw żony

Po zakończeniu ligowych zmagań Nigeryjczyk wyjechał wraz z żoną z Rosji i jak do tej pory nie powrócił do kraju. A już 9 lipca odbędzie się pierwszy oficjalny mecz, w którym zawodnicy Spartaka zmierzą się z Zenitem Sankt Petersburg. Stawką rywalizacji będzie Superpuchar Rosji.

W związku z powyższym moskiewski klub zorganizował obóz w Tarasovce, podczas którego piłkarze mają przygotować się na nadchodzące spotkanie. Przeprowadzono już nawet pierwsze treningi, ale zabrakło na nich Nigeryjczyka, o czym poinformował portal championat.ru. Media spekulowały, że najprawdopodobniej 31-latek skorzystał z pomocy FIFA i zawiesił swój kontrakt do końca czerwca 2023 roku. Jednak takim doniesieniom zaprzeczyły władze Spartaka. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

21.05.2021 Częstochowa. Marek Papszun i Vladan Kovacevic po zdobyciu przez Raków Częstochowa wicemistrzostwa PolskiTVP pokaże Raków Częstochowa w LKE. Ale nie wszystkie mecze

"Pomocnik Victor Moses nie dołączył do drużyny. Dowiedzieliśmy się już o okolicznościach, w jakich piłkarz podjął decyzję. Kontrakt z Nigeryjczykiem nie został zawieszony" - czytamy w oświadczeniu moskiewskiego zespołu. 

Teraz media dotarły do głównej przyczyny absencji 31-latka. Jak się okazuje, za nieobecnością Nigeryjczyka stoi jego żona. Victoria Moses nie chce, by jej mąż kontynuował współpracę z rosyjskim zespołem, w związku z czym jest przeciwna powrotowi pomocnika do państwa najeźdźcy. 

Nigeryjczyk występuje w barwach moskiewskiej drużyny od października 2020 roku. Na początku trafił do zespołu na zasadzie wypożyczenia z Chelsea. Z kolei w lipcu 2021 roku został wykupiony przez rosyjską drużynę. W tym sezonie 31-latek wystąpił w 33 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył trzy bramki i zaliczył pięć asyst. Razem z zespołem sięgnął po Puchar Rosji (2021/22). Jego kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. 

Soccer Barcelona FinancesBarcelona aktywowała dźwignię finansową. I nadal potrzebuje fortuny. I to szybko

Więcej o: