Dani Guiza uderza w syna, który rzucił w jego kierunku oskarżenia. "Zawiodłeś mnie"

Nie milkną echa afery z udziałem Daniego Guizy. Piłkarz został publicznie oskarżony przez najstarszego syna o zaniedbywanie go. Teraz 41-latek w mocnych słowach odpowiedział potomkowi. - Zawiodłeś mnie - oznajmił wyraźnie oburzony były reprezentant Hiszpanii.

- Mój ojciec mieszka w imponującym domu. Jego psy żyją lepiej ode mnie. Nawet nie wie, czy nie wylądowałem na ulicy - powiedział przed kilkoma dniami Cristian, syn Daniego Guizy, w programie "Uratuj mnie", emitowanym w hiszpańskiej telewizji. Jego słowa wywołały prawdziwy skandal na Półwyspie Iberyjskim. 19-latek oskarżył byłego reprezentanta Hiszpanii o liczne zaniedbania z jego strony. Sprawa najprawdopodobniej trafi do sądu.

Zobacz wideo Od lat 90. zarobki piłkarzy w Wielkiej Brytanii wzrosły 1500 proc. Jak to możliwe?

Dani Guiza odpowiada. "Masz już to, czego chciałeś"

Przed kilkoma dniami Cristian postanowił opowiedzieć publicznie o relacjach z ojcem. Dani Guiza przejął opiekę nad synem w 2016 roku po rozwodzie z jego matką. Jednak jak przyznaje 19-latek, w ostatnim czasie były reprezentant Hiszpanii kompletnie nie interesował się losem syna i nie wspierał go finansowo.

- Stopniowo oddalał się ode mnie. Porzucił mnie i jestem bez niczego. Nie znam powodu takiego stanu rzeczy, ale podejrzewam, że ma nową rodzinę i o mnie już nie myśli - mówił Cristian. 19-latek przyznał, że jedyną osobą, która udzieliła mu pomocy w tym trudnym czasie, była druga żona Guizy, Nuria Bermudez. Informacje te potwierdzają także hiszpańscy dziennikarze. "Kobieta pomagała mu finansowo i zabierała go do lekarza, kiedy tego potrzebował" - czytamy na stronie "Mundo Deportivo". 

O dramacie Cristiana opowiedziała także rodzina przyjaciela, u którego aktualnie mieszka chłopak. - Odkąd Dani się ożenił, jest w innym świecie, z innymi ludźmi i ignoruje nas wszystkich. Przyjęliśmy Cristiana pod swój dach, gdy ten był brudny, bez jedzenia, bez kąpieli i narzekał na liczne problemy zdrowotne - mówili. 

Teraz 19-latek zamierza skierować sprawę do sądu, by wyegzekwować od ojca należne mu pieniądze. Cristian ujawnił, że już wcześniej próbował polubownie załatwić sprawę, ale były reprezentant Hiszpanii miał przyznać, że "nie zamierza dać mu ani grosza". 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

W końcu do szokujących informacji odniósł się także Dani Guiza. Piłkarz bardzo wymownie skomentował postawę syna, sugerując, że Cristianowi zależało jedynie na rozgłosie. - Zawiodłeś mnie. Teraz masz już to, czegoś chciałeś - wystąpiłeś w telewizji - przyznał 41-latek. 

Dani Guiza jest obecnie zawodnikiem trzecioligowego Atletico Sanluqueno. Wcześniej grał m.in. dla Getafe oraz rezerw FC Barcelony. 41-latek jest także 21-krotnym reprezentantem Hiszpanii. Dla drużyny narodowej zdobył sześć bramek - jedną z nich strzelił w meczu półfinałowym z Rosją na mistrzostwach Europy w 2008 roku. Ostatecznie Hiszpania triumfowała w tej imprezie. 

Więcej o: