Szokujące nagranie. Ramos naciskał na prezesa. Chciał nagrodę, która należała się Lewandowskiemu

- Chciałbym, żebyś pomógł mi w każdy możliwy sposób i wykorzystał swoje znajomości w UEFA związane ze Złotą Piłką - tymi słowami do prezydenta hiszpańskiej federacji - Luisa Rubialesa - zwrócił się Sergio Ramos. Do sytuacji doszło w 2020 roku, czyli w chwili, gdy murowanym faworytem do nagrody był Robert Lewandowski.

- Wiesz, że nigdy cię o nic nie prosiłem, ale teraz to robię, bo to był specjalny rok pod względem meczów, jakie rozegrałem. Byłbym ci wdzięczny do końca życia. Nie chodzi jednak tylko o mnie. Uważam, że cały hiszpański futbol zasłużył na tę nagrodę - mówił Sergio Ramos do Luisa Rubialesa. 

Zobacz wideo Tajemnica kortów Wimbledonu. Dlaczego tak bardzo różnią się od innych?

Ówczesny zawodnik Realu Madryt namawiał prezydenta hiszpańskiej federacji piłkarskiej, by pomógł mu wygrać Złotą Piłkę, czyli nagrodę dla najlepszego zawodnika na świecie. Sprawę opisał hiszpański dziennik "Mundo Deportivo", który dotarł do szokujących nagrań.

Iga Świątek podczas meczu z Janą Fett w I rundzie Wimbledonu 2022Iga Świątek wystąpi w turnieju WTA w Warszawie. Wiemy z kim się zmierzy

Według dziennikarzy Rubiales stwierdził, że Ramos zasługiwał na tę nagrodę i chociaż przyznał, że to nie on ją przyznaje, to zgodził się pomóc środkowemu obrońcy. W tamtym sezonie Real Madryt zdobył mistrzostwo Hiszpanii, a Ramos był w fenomenalnej formie po wznowieniu rozgrywek, które zostały przerwane z powodu pandemii koronawirusa.

Ramos prosił o pomoc w zdobyciu Złotej Piłki

Po przerwie Real wygrał 10 z 11 meczów, tracąc punkty jedynie w zremisowanym spotkaniu z Leganes (2:2). Ramos zagrał w 10 z tych meczów, strzelając w nich aż sześć goli i dokładając do nich asystę. W całym sezonie Hiszpan zdobył 13 bramek.

To właśnie kapitalna forma z końcówki rozgrywek miała sprawić, że Ramos poprosił o pomoc w zdobyciu Złotej Piłki. Ostatecznie Hiszpan i tak nie miał na nią szans, ponieważ gala została odwołana przez organizatorów.

Piłkarze pomagają przy napełnianiu workówRobili koktajle Mołotowa, przerzucali cukier, sypali piach do worków, teraz szykują się na puchary. 150 km od linii frontu

Nawet jednak gdyby gala się odbyła, to trudno sobie wyobrazić, by Ramos miał jakiekolwiek szanse na tę nagrodę w tamtym czasie. W 2020 roku murowanym faworytem do zdobycia Złotej Piłki był Robert Lewandowski. Polak zdobył wszystkie możliwe trofea z Bayernem Monachium, a w sezonie 2019/20 strzelił aż 55 goli i miał 10 asyst w 47 występach.

Więcej o: