FC Barcelona złożyła trzecią ofertę za Lewandowskiego. Przełomowy moment

Niemiecki "Bild" podaje, że FC Barcelona złożyła trzecią ofertę za Roberta Lewandowskiego. Zdaniem dziennikarzy może to być moment zwrotny w staraniach o pozyskanie napastnika. Jeśli w Monachium przystaną na propozycję, to otrzymają 40 mln euro plus bonusy.

O tym, że Robert Lewandowski chce odejść z Bayernu Monachium i nie zamierza wypełnić kontraktu obowiązującego do końca czerwca 2023 roku, wiadomo od kilku tygodni. Początkowo mistrzowie Niemiec nie chcieli słyszeć o sprzedaży napastnika, ale realia trochę się zmieniły. Warunkiem są oczywiście duże pieniądze.

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Barcelona złożyła trzecią ofertę za Lewandowskiego

Kapitanem reprezentacji Polski interesuje się FC Barcelona, która dotąd złożyła dwie oferty. Pierwsza z nich opiewała na 32 mln euro, a druga była o 3 mln wyższa. Bawarczycy jednak chcieli znacznie więcej, dlatego mieli nawet nie zareagować na takie propozycje.

Wieczysta Kraków z awansem do III ligiWieczysta "policzyła" do siedmiu. I świętuje awans. "III liga to dopiero początek"

Katalończycy nie zamierzają jednak ustać w walce o najlepszego strzelca Bundesligi. Niemiecki "Bild" donosi teraz, że stało się to, co zapowiadały media od kilku dni. Barcelona złożyła trzecią ofertę, w której wyrażają możliwość zapłaty Bayernowi 40 mln euro plus bonusy w kwocie 5 mln euro.

Jak uważają niemieccy dziennikarze, to może być przełom w negocjacjach. Oferowana kwota transferowa zbliża się już do 50 mln euro, a to jest granica, którą w Monachium mogą zaakceptować. Teraz może dojść do spotkania przedstawicieli obu klubów i konkretnych rozmów o transferze. 

FC Barcelona zdaje sobie sprawę z tego, że Bayern będzie chciał zarobić jak najwięcej na sprzedaży swojego gwiazdora, jednocześnie daje jednak do zrozumienia, że nie zwiększy już swojej oferty. Ostatecznie kluby mogą spotkać się "w połowie drogi". Hiszpański "Sport" donosi, że z uwagi na skalę transferu, do rozmów może osobiście włączyć się prezydent "Barcy" Joan Laporta

Hiszpanie piszą o idealnym scenariuszu dla wszystkich stron. Byłoby nim sfinalizowanie transakcji właśnie do 12 lipca. Robert Lewandowski mógłby wówczas pożegnać się z kolegami z Bayernu i rozpocząć przygotowania do sezonu z nowym klubem. 16 lipca udałby się z FC Barceloną do USA, na czym bardzo zależy klubowi ze względów marketingowych. Spokój miałby także Bayern Monachium, który zarobione pieniądze mógłby zainwestować w transfer nowego napastnika. 

Więcej o: