Ostrzeżenie dla Lewandowskiego. Gnabry kolejny sezon spędzi na trybunach?

Bayern Monachium wypowiedział się na temat przyszłości Serge Gnabry'ego w klubie. Jeżeli pomocnik nie przedłuży kontraktu lub nie zdecyduje się na zmianę klubowych barw, kolejny sezon spędzi na trybunach. Czy to ostrzeżenie dla Roberta Lewandowskiego?

Klubowa przyszłość Serge Gnabry'ego nie jest jeszcze znana. Pomocnik ma do wyboru trzy opcje. Może opuścić Bayern Monachium, przedłużyć umowę z mistrzem Niemiec lub pozostać na dotychczasowych warunkach. Wybór ostatniej opcji może okazać się najmniej korzystny, bowiem może kosztować niemieckiego piłkarza miejsce w składzie.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Serge Gnabry spędzi przyszły sezon na trybunach? Ostrzeżenie dla Lewandowskiego

Gnabry ma ważny kontrakt z Bayernem do końca czerwca 2023 roku. Póki co pomocnik reprezentacji Niemiec nie podjął jeszcze decyzji na temat swojej przyszłości. Klub nie chce go wypuścić, bowiem byłaby to strata pod względem sportowym, ale też finansowym. Sam zawodnik także dobrze czuje się w Monachium, ale zarzuca, że działacze zbyt późno rozpoczęli z nim rozmowy na temat przedłużenia kontraktu. Bayern zastanawia się więc co zrobić w tej sytuacji i jest gotowy na ciekawy krok. W przypadku pozostania Gnabry'ego w klubie na obecnych warunkach przyszły sezon pomocnik może spędzić na trybunach.

Rewolucja w Serie A. O mistrzostwie może zadecydować dodatkowy meczRewolucja w Serie A. O mistrzostwie może zadecydować dodatkowy mecz

Na pomocniku reprezentacji Niemiec "groźby" te nie robią większego wrażenia. Gnabry zna swoją wartość i znaczenie dla drużyny. Również dla Bayernu mogłoby to się okazać złym posunięciem. Posłanie podstawowego zawodnika przed mistrzostwami świata na trybuny nie zostałoby dobrze przyjęte, a każda porażka byłaby łączona z nieobecnością pomocnika na boisku.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Czy sytuacja z Gnabrym powinna być przestrogą dla Roberta Lewandowskiego? Napastnik Bayernu jest w bardzo podobnej sytuacji, bowiem klub w dalszym ciągu blokuje jego transfer do FC Barcelony. We wtorek "Barca" złożyła ostateczną ofertę za Polaka, która wynosi 40 milionów euro plus bonusy. Czy jeśli dla Bawarczyków nadal nie okaże się to satysfakcjonującą kwotą, Lewandowski kolejny sezon również spędzi na trybunach? Podobnie jak w przypadku Gnabry'ego scenariusz ten wydaje się mało prawdopodobny.

Lewandowski do Barcelony? Polskie kluby biją brawo. Ponad milion dla LegiiLewandowski do Barcelony? Polskie kluby biją brawo. Ponad milion dla Legii

Więcej o: