Barcelona i Bayern walczą o wielki talent. Nie tylko Lewandowski. "Wyścig o diament"

Przeciąganie liny między Barceloną a Bayernem dotyczy nie tylko transferu Roberta Lewandowskiego. Oba kluby walczą również o zawodnika "Dumy Katalonii", któremu kończy się kontrakt. Chodzi o utalentowanego 16-latka.

W kontekście Barcelony i Bayernu Monachium pisze i mówi się oczywiście najwięcej o Robercie Lewandowskim. Polak ma wciąż ważny kontrakt z mistrzem Niemiec ale chce odejść. "Duma Katalonii" składa Bayernowi kolejne oferty kupna napastnika, ale monachijczycy pozostają na razie nieugięci i przekonują, że Lewandowski zostanie na kolejny rok w zespole.

Zobacz wideo Rozwód Lewandowskiego z Bayernem? "Można to było zrobić z większą klasą"

Wielki talent na celowniku Bayernu. Ale Barcelona chce go zatrzymać

Jak się okazuje, w tle sagi z Lewandowskim w roli głównej Barcelona i Bayern toczą walkę o innego piłkarza. Tutaj sytuacja jest odwrotna. Chodzi o zawodnika "Dumy Katalonii". Barcelona chce przedłużyć z nim umowę, a Bayern pragnie ściągnąć go do siebie. O kogo chodzi? O utalentowanego 16-letniego Adama Aznou.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Aznou to boczny obrońca. Ma podwójne obywatelstwo – hiszpańskie i marokańskie. Występował w reprezentacjach młodzieżowych obu krajów, ale ostatnio bronił barw Hiszpanii. Jego kontrakt z Barceloną wygasa w czerwcu i, jak donosi "Bild", rozpoczął się "wyścig o diament". Niemcy powołują się na informacje z "Mundo Deportivo". Dziennikarze twierdzą, że 16-latek otrzymał już oferty od obu klubów. Według doniesień nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, ale ponoć ma się skłaniać ku odejściu do Bayernu. Katalończycy chcą go zatrzymać, ponieważ Aznou jest uznawany za następcę Jordiego Alby. W przeszłości interesowała się nim również Borussia Dortmund.

Według doniesień 16-latek nie może liczyć na bardzo szybki awans w hierarchii piłkarzy. Jeśli przejdzie do Bayernu, to trafi do drużyn młodzieżowych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.