Prezes klubu ruszył na sędziego. Uderzył go w twarz. A potem kolejny skandal [WIDEO]

Do skandalicznej sytuacji doszło podczas meczu ligi nigeryjskiej pomiędzy Kano Pillars i Dakkada FC. Prezes Kano, wściekły po utracie bramki przez jego drużynę, uderzył sędziego liniowego. Chwilę później, co też szokuje, gola anulowano.

Rozgrywki ligi nigeryjskiej zbliżają się do końca. Do rozegrania zostały już tylko cztery kolejki. W czwartek zmierzyły się ze sobą walczące o utrzymanie zespoły Kano Pillars i Dakkada FC. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0 i nie byłoby w tym nic szokującego, gdyby nie okoliczności towarzyszące walce piłkarzy na murawie.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Skandal w lidze nigeryjskiej. Wściekły prezes klubu pobił sędziego, ten anulował gola 

Wynik został bowiem wypaczony przez sędziów prowadzących spotkanie, a także prezesa Kano Pillars. Gospodarze objęli prowadzenie w 22. minucie. Dakkada zdołała jednak wyrównać w samej końcówce- meczu. To nie spodobało się wspomnianemu prezesowi drużyny Kano. Suraj Yahaya podbiegł do sędziego liniowego Daramoli Olalekana i uderzył go w twarz, gdy goście cieszyli się ze zdobytej bramki. 

Liniowy zaczął konsultację z sędzią głównym. Jak się okazało, nie rozmawiali jednak na temat skandalicznego ataku prezesa Kano, a anulowania bramki Dakkada FC. Na powtórkach wyraźnie widać, że przyjezdni strzelili gola prawidłowo. Nie było pozycji spalonej, liniowy nie podniósł chorągiewki w górę. Mimo to, bramki ostatecznie nie uznano. Wspomnianą akcję bramkową można zobaczyć na nagraniu poniżej. 

Trudno zrozumieć, dlaczego sędziowie zdecydowali się anulować gola. Czy kierowała nimi obawa o własne bezpieczeństwo, skoro prezes Kano Pillars zaatakował linowego? Tego na razie nie wiadomo. Wiemy jednak, że nigeryjska federacja nie pozostała obojętna na to, co wydarzyło się w tym meczu. Zdecydowano o odjęciu drużynie Kano dwóch punktów. Zapłaci ona także karę finansową w wysokości 250 tysięcy nair, czyli około 3 tysiące złotych poszkodowanemu arbitrowi. 

Co więcej, w oświadczeniu federacji przekazano, że prezes Suraj Yahaya, został wydalony ze struktur ligowych "ze skutkiem natychmiastowym". Sprawą jego napaści na sędziego zajęła się natomiast policja. Mężczyźnie grozi nawet kara pozbawienia wolności. 

Drużyna kano z dorobkiem 42 punktów zajmuje obecnie 16. miejsce w tabeli nigeryjskiej ekstraklasy, ostatnie dające utrzymanie. Dakkada FC jest natomiast na 18. miejscu z 40 punktami na koncie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.