Klopp i Guardiola niezadowoleni. Szef UEFA odpowiada. "Narzekać to mogą robotnicy w fabryce"

W ostatnim czasie w świecie futbolu trwa dyskusja na temat tego czy kalendarz spotkań nie jest przepełniony. Głos w tej sprawie zabrali m.in. Pep Guardiola oraz Jurgen Klopp, którzy wprost mówią o zbyt wielu meczach w sezonie. Teraz na ich zarzuty odpowiada szef UEFA. - Każdy chce grać więcej meczów pucharowych - powiedział Aleksander Ceferin.

Trwająca dyskusja na temat ilości spotkań w kalendarzu sezonu wiąże się z pewnością z troską o zdrowie zawodników. Szczególnie napięte wydają się być terminarze w Premier League. Dodatkowo wielu piłkarzy po zakończeniu intensywnego sezonu na Wyspach występowało jeszcze w Lidze Narodów. Póki co nie zanosi się jednak na zmiany w kalendarzach rozgrywek.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Ceferin odpowiada na skargi Kloppa i Guardioli. "Narzekać mogą robotnicy w fabryce"

Głośno na temat przemęczenia zawodników i koniecznych zmian w terminarzach wypowiedział się w ostatnim czasie choćby Jurgen Klopp. Niemiecki szkoleniowiec zwrócił się bezpośrednio do UEFA i skrytykował między innymi pomysł rozgrywania meczów w ramach Ligi Narodów. - Powodem, dla którego nie jestem w tak dobrym nastroju, kiedy mówię o UEFA, jest Liga Narodów. Nadal uważam, że jest to jeden z najbardziej absurdalnych pomysłów w świecie piłki nożnej, ponieważ teraz kończymy sezon, w którym niektórzy gracze rozegrali ponad 70 meczów - podkreślał szkoleniowiec Liverpoolu, który został poparty w dyskusji przez Pepa Guardiolę.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Teraz narzekania trenerów w dość ostrych słowach skomentował prezydent UEFA, Aleksander Ceferin. - Jeśli chcesz grać mniej meczów, to będziesz też mniej zarabiał. Narzekać to mogą robotnicy w fabryce, którzy zarabiają tysiąc euro miesięcznie - powiedział i dodał: - Atakowanie FIFA i UEFA zawsze jest proste. Tak naprawdę sprawa nie jest skomplikowana.

Zmiany w Lidze Mistrzów. Będzie jeszcze bardziej intensywnie

W kwietniu UEFA zatwierdziła zmiany w formacie Ligi Mistrzów. Zespoły będą musiały rozgrywać jeszcze więcej spotkań, w krótkim czasie. Pierwsza edycja rozgrywek w nowej formule odbędzie się w sezonie 2024/25.

- Każdy chce więcej meczów pucharowych, ale nikt z niczego nie rezygnuje. Kluby chciały rozegrać 10 meczów w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Będą mieli osiem, to właściwa liczba. Ligi krajowe powinny mieć 18 klubów, ale prezydenci się nie zgadzają - powiedział Aleksander Ceferin. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA