Oficjalne oświadczenie: Polski klub wycofuje się z II ligi. "Niestety"

Wigry Suwałki oficjalnie nie przystąpią do nowego sezonu drugiej ligi. Klub wydał oświadczenie w tej sprawie, w którym informuje, że wszystko przez problemy finansowe.

"Mogę potwierdzić informacje. Wigry Suwałki nie przystąpią do nowego sezonu II ligi i klub ogłosi upadłość" - napisał na Twitterze w piątek Maciej Łanczkowski z tygodnika "Piłka Nożna". Teraz okazuje się, że dziennikarz się nie mylił. Informacje potwierdzone zostały przez klub.

Zobacz wideo

To już koniec. Wigry Suwałki nie przystąpią do II ligi

"Zarząd Klubu Wigry Suwałki S.A. z przykrością informuje, iż z przyczyn finansowych nie może przystąpić do rozgrywek o Mistrzostwo II Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2022/2023" - czytamy w oficjalny oświadczeniu na stronie klubu.

Lucas Paqueta doznał kontuzji podczas puszczania latawca.Paqueta przebił najbardziej kuriozalne kontuzje. Musi poddać się operacji

"W ostatnim czasie władze Klubu podjęły wiele starań, rozmów, spotkań, aby Wigry pozostały w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Niestety sytuacja Spółki, a dodatkowo wciąż rosnące wymagania finansowe na tym poziomie rozgrywkowym, nie dają gwarancji, iż uda się zapewnić stabilny poziom finansowania Klubu w przyszłości. Istnieje ogromne ryzyko, że w drugiej części nadchodzącego sezonu, nie będziemy mogli spełnić wcześniej zaciągniętych zobowiązań, a co gorsze istniałoby ryzyko utraty płynności finansowej. To zaś oznaczałoby ogłoszenie upadłości Spółki" - dodano jeszcze.

Jak donosił w piątek Sport.pl, drużyna Wigier Suwałki nie otrzymała wcześniej żadnej informacji z klubu w tej sprawie. Normalnie rozpoczęła swoje przygotowania do nowego sezonu, a i pod względem finansowym nie mogła się spodziewać takiej decyzji klubu, gdyż piłkarze i trenerzy otrzymywali swoje wynagrodzenia zgodnie z terminem, co nie wskazywałoby na duże kłopoty finansowe klubu. 

"W poczuciu odpowiedzialności za nasz Klub, jego historię, naszych piłkarzy, trenerów, zawodników szkolących się w Akademii, naszych pracowników oraz kibiców i całą społeczność Wigier Suwałki, jesteśmy zmuszeni podjąć tak dramatyczną decyzję. Przed jej ogłoszeniem konsultowaliśmy ją z Samorządem, partnerami i sponsorami" - podkreślono natomiast w sobotnim komunikacie.

Więcej informacji w sprawie sytuacji organizacji media będą mogły poznać w poniedziałek, na kiedy zaplanowano konferencję prasową. Przedstawiciele Wigier w swoim sobotnim oświadczeniu poinformowali jeszcze, że zespół w sezonie 2022/2023 przystąpi do rozgrywek IV Ligi Podlaskiej.

Więcej o: