Paqueta przebił najbardziej kuriozalne kontuzje. Musi poddać się operacji

To może być przykład na jedną z najbardziej kuriozalnych kontuzji w piłce nożnej. Lucas Paqueta musi poddać się zabiegowi po tym, jak skaleczył się podczas... zabawy latawcem.

Lucas Paqueta mógłby napisać książkę pod tytułem: "Jak nabawić się kontuzji podczas zabawy z dziećmi?". Brazylijczyk poinformował bowiem swoich kibiców, że nabawił się kontuzji, kiedy puszczał latawiec. 

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

Lucas Paqueta przejdzie zabieg palca. Skaleczył się podczas puszczania latawca

Paqueta, który aktualnie jest zawodnikiem Olympique'u Lyon, napędził z pewnością stracha władzom tego klubu. 24-letni piłkarz poinformował bowiem, że będzie musiał poddać się operacji palca jednej z dłoni z powodu uszkodzenia go w trakcie zabawy z pociechami. 

Szok w II lidze. Wigry Suwałki mogą ogłosić upadłośćSzok w II lidze. Wigry Suwałki mogą ogłosić upadłość

"Wszystko jest ze mną w porządku, ale żeby uniknąć problemów z poruszaniem palcem w przyszłości, przejdę jutro małą operację" - napisał w mediach społecznościowych ofensywny pomocnik francuskiej drużyny. "Pamiętajcie, że zabawy dla dzieci też mogą przynieść przykre konsekwencje. Ja puszczałem latawiec i skaleczyłem się w palec" - dodał jeszcze.

Nie da się ukryć, że sposób nabawienia się, nawet niewielkiej kontuzji, rozbawił wielu kibiców piłki nożnej. Całe szczęście, że drobny uraz nie wpłynie na zdolność zawodnika do gry, bo Francuzi już w przyszłym tygodniu rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. A brazylijski piłkarz jest ważnym ogniwem Olympique. W zeszłym sezonie strzelił dla nich 11 goli i zaliczył 7 asyst w trakcie 43 meczów

Nie da się ukryć, że Paqueta odzyskał formę, którą stracił po odejściu z Flamengo Rio de Janeiro. Stamtąd trafił do Milanu za 40 mln euro. Nie odnalazł się jednak we Włoszech i w sezonie 2020/2021 przeniósł się do Francji. Teraz gra już na wysokim poziomie i zraniony palec nie powinien mu przeszkodzić. 

Więcej o: