Znany polski klub blisko ogłoszenia upadłości. Szok w II lidze

Szok w II lidze. Jak informuje Maciej Łanczkowski z "Piłki Nożnej", Wigry Suwałki mają w najbliższych godzinach wycofać się z II ligi i ogłosić upadłość. Powodem takiej decyzji miałby być brak zaplecza finansowego do startu w rozgrywkach.

Nic na to nie wskazywało, a jednak II liga może stracić za chwilę jednego ze swoich uczestników. Mowa o Wigrach Suwałki, które wprawdzie niedawno przedłużyły kontrakt ze swoim trenerem Grzegorzem Mokrym, a także kilka dni temu normalnie rozpoczęły przygotowania do drugoligowych rozgrywek, to jednak mogą w nich ostatecznie nie wystąpić. 

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Media: Wigry Suwałki planują wycofać się z II ligi i ogłosić upadłość

O sprawie poinformował Maciej Łanczkowski z tygodnika "Piłka Nożna". - Mogę potwierdzić informacje. Wigry Suwałki nie przystąpią do nowego sezonu II ligi i klub ogłosi upadłość - napisał na Twitterze pochodzący z Suwałk Łanczkowski. 

Polonia Warszawa i Kotwica Kołobrzeg wracają do II ligi. Decydowała ostatnia kolejkaPolonia Warszawa i Kotwica Kołobrzeg wracają do II ligi. Decydowała ostatnia kolejka

Jak udało się dowiedzieć Sport.pl, drużyna Wigier Suwałki nie otrzymała żadnej informacji z klubu w tej sprawie. Jak już wspomnieliśmy, normalnie rozpoczęła swoje przygotowania do nowego sezonu, a i pod względem finansowym nie mogła się spodziewać takiej decyzji klubu, gdyż piłkarze i trenerzy otrzymywali swoje wynagrodzenia zgodnie z terminem, co nie wskazywałoby na duże kłopoty finansowe klubu. 

Według naszych informacji taka decyzja klubu związana byłaby z brakiem zaplecza finansowego Wigier na grę w II lidze. Chodzi o brak wsparcia ze strony miasta oraz sponsorów. Miałoby to spowodować, że nikt w klubie nie chciałby wziąć na siebie odpowiedzialności za to, że za chwilę klub popadnie w ogromne długi i będzie miał coraz większe zaległości wobec pracowników oraz zawodników, co zakończyłoby się i tak wycofaniem z rozgrywek w trakcie sezonu. 

Póki co, ani PZPN, ani Podlaski ZPN nie otrzymał żadnej informacji o wycofaniu Wigier z II ligi i ogłoszeniu przez klub upadłości. W sobotę lub poniedziałek ma jednak dojść do decydującego spotkania w tej sprawie. Jeśli Wigry faktycznie wycofają się z rozgrywek, ich miejsce powinien zająć najwyżej sklasyfikowany spadkowicz - Hutnik Kraków.

Więcej o: