Rosja szantażuje FIFA. Chcą teraz opuścić federację. "Możemy żyć bez nich"

- Możemy żyć bez FIFY - deklaruje szef rosyjskiej federacji piłkarskiej Aleksander Diukow. Ukraińskie media komentują słowa działacza i twierdzą, że Rosja próbuje szantażować organizację, choć decyzja ta może być dla nich opłakana w skutkach.

Reprezentacja Rosji oraz wszystkie rosyjskie drużyny zostały wykluczone z rozgrywek organizowanych przez FIFA i UEFA. Decyzja władz światowej piłki nożnej ma oczywiście związek z rosyjską inwazją na Ukrainę. 

Zobacz wideo Donbas Arena kiedyś i dziś. Jak wygląda stadion, na którym były rozgrywane mistrzostwa Europy w 2012?

16.06.2021, Sankt Petersburg, reprezentacja Rosji przed meczem z Finlandią na Euro 2020Rosyjska kadra wraca do gry. Arabia Saudyjska się wyłamuje

Rosja rozważa opuszczenie FIFA? Ukraińskie media mówią o szantażu

Rosyjska federacja piłki nożnej nie może pogodzić się z wyżej opisanymi decyzjami i planuje... wystąpić z FIFA, a przynajmniej składa takie publiczne deklaracje: - Jeśli podejmiemy takie kroki, to ich techniczna realizacja zostanie zapewniona. Musi to być jednak decyzja wyważona, bowiem nasi młodzi sportowcy, którzy marzą o zostaniu znakomitymi piłkarzami, nie będą mogli występować w międzynarodowych rozgrywkach - mówi szef rosyjskiej federacji piłkarskiej Aleksander Diukow, cytowany przez portal sport.segodnya.ua.

- Możemy żyć bez FIFY - dodał. - Może zmieni się jeszcze stosunek organizacji do podejmowanych decyzji. Trwają procesy odwoławcze i konsulatacyjne - stwierdził. Wątpliwy, póki co jest scenariusz, w którym FIFA sama wyrzuci Rosję z jej struktur. O to apeluje natomiast dyrektor generalny Szchatara Siergiej Palkin.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Usyk vs. JoshuaUsyk stanął twarzą w twarz z Joshuą. Kibice oszaleli na punkcie Ukraińca [WIDEO]

- Aby zrekompensować sobie dumę, futbolowi funkcjonariusze Federacji Rosyjskiej zdecydowali się na szantaż - na znak protestu opuszczenie. To jest jednak strzelenie sobie w nogę, bo ta decyzja odizoluje Rosjan od międzynarodowego futbolu na długie lata - komentują słowa Diukowa ukraińskie media.

Więcej o: