Oficjalnie: Pedro Tiba znalazł nowy klub. Jednak nie zagra w Legii Warszawa

Pedro Tiba w przyszłym sezonie będzie występował w Gil Vicente - poinformowała oficjalna strona portugalskiego klubu. Zawodnik związał się z nową drużyną dwuletnią umową.

Pedro Tiba w poprzednim sezonie wywalczył mistrzostwo Polski z Lechem Poznań, jednak w przyszłym sezonie nie będzie występował już w barwach poznańskiej drużyny, ani nawet Ekstraklasie. Kontrakt zawodnika wygaśnie bowiem pod koniec czerwca i znalazł on już nowy klub. 

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Robert LewandowskiOdejście Lewandowskiego z korzyścią dla Bayernu. Nagelsmann zaniepokojony

Pedro Tiba znalazł nowy klub. Jest oficjalne potwierdzenie 

Piłkarz wcześniej łączony był z Legią Warszawa, jednak obie strony nie doszły do porozumienia. Kolejny trop wiódł do Portugalii i medialne doniesienia okazały się prawdziwe. Od przyszłego sezonu Pedro Tiba będzie występował w Gil Vicente.

- Witamy w miejscu, w którym będziesz szczęśliwy przez najbliższe dwa lata - ogłosił klub w komunikacie, nawiązując przy okazji do długości trwania kontraktu podpisanego przez byłego gracza Lecha Poznań.

Negocjacje pomiędzy Tibą a Legią Warszawa miały natomiast nie dojść do skutku przez testy medyczne, których wyniki niepokoiły działaczy klubu. Dodatkowo osią niezgody pomiędzy stronami pozostawała kwestia długości kontraktu Portugalczyka.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jacek Magiera i Dariusz MioduskiDariusz Mioduski miał już kupca na Legię. No i pojawił się problem

Nowa drużyna Tiby zakończyła miniony sezon ligi portugalskiej i na piątym miejscu i zapewniła sobie udział w III rundzie el. Ligi Konferencji Europy. Pedro Tiba dołączył natomiast do Lecha Poznań w lipcu 2018 roku z Bragi. Od tego momentu rozegrał 140 spotkaniach w barwach klubu, podczas których zdobył 13 bramek i zaliczył 23 asysty.

Więcej o: