Rosyjska kadra wraca do gry. Pierwsza reprezentacja się wyłamuje

Reprezentacja Rosji po blisko ośmiomiesięcznej przerwie może wrócić do gry. Władze rosyjskiej federacji są w trakcie ustalania sparingów swojej kadry. Jednym z rywali będzie najprawdopodobniej reprezentacja Arabii Saudyjskiej. - Musimy grać mecze - skomentował jeden z przedstawicieli rosyjskich władz piłkarskich.

Po wybuchu konfliktu zbrojnego w Ukrainie wszystkie rosyjskie drużyny oraz reprezentacje zostały wykluczone z międzynarodowych rozgrywek. W związku z działaniami Władimira Putina kadra Rosji nie mogła zagrać między innymi w barażach o mundial z Polską. Teraz rosyjska federacja chce powrócić do rywalizacji i dopina szczegóły meczu towarzyskiego.

Zobacz wideo Po meczu z Belgią. Kolejny gol przeciwko Polsce po stracie Roberta Lewandowskiego?

Rosja wraca do gry. Dogadują pierwszy mecz 

Rosjanie mają zmierzyć się w nim z Arabią Saudyjską, a więc grupowym rywalem Polski na mistrzostwach świata. - To dobry przeciwnik. Zawsze jest w czołówce na kontynencie. Musimy grać mecze i daj Boże, by tym razem się udało - powiedział Wiaczesław Kołoskow, honorowy prezes rosyjskiej federacji.

Jagiellonia Białystok i Łukasz 'Juras' Jurkowski"Niewiarygodne". Kibice Jagiellonii zablokowali występ "Jurasa" w meczu charytatywnym

Według informacji portalu Championat sam termin meczu nie jest jeszcze znany, jednak dla reprezentacji Arabii Saudyjskiej miałby to być element przygotowań do finałów mistrzostw świata w Katarze.

Arabia Saudyjska nie jest jedyną drużyną, której rosyjska federacja oferowała konfrontację. Jak powiedział Kołoskow jedna z reprezentacji odmówiła meczu z Rosją. - Europa jest dla nas zamknięta, więc tu nie było sensu szukać rywala. Istniała opcja rozegrania meczu z Iranem, ale on nie dojdzie do skutku. Nie znam jednak przyczyn - powiedział honorowy prezes. 

Od ostatniego meczu Rosjan na arenie międzynarodowej niebawem minie osiem miesięcy. 14 listopada 2021 roku zmierzyli się oni z Chorwatami na zakończenie eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Wówczas przegrali to spotkanie 0:1.

Olbrzymi zysk PSG po transferze Messiego. Kilka źródeł przychoduPSG zarobiło rekordowe pieniądze. 700 mln euro dzięki Messiemu

Więcej o: