Rosyjska kadra wraca do gry. Pierwsza reprezentacja się wyłamuje

Reprezentacja Rosji po blisko ośmiomiesięcznej przerwie może wrócić do gry. Władze rosyjskiej federacji są w trakcie ustalania sparingów swojej kadry. Jednym z rywali będzie najprawdopodobniej reprezentacja Arabii Saudyjskiej. - Musimy grać mecze - skomentował jeden z przedstawicieli rosyjskich władz piłkarskich.

Po wybuchu konfliktu zbrojnego w Ukrainie wszystkie rosyjskie drużyny oraz reprezentacje zostały wykluczone z międzynarodowych rozgrywek. W związku z działaniami Władimira Putina kadra Rosji nie mogła zagrać między innymi w barażach o mundial z Polską. Teraz rosyjska federacja chce powrócić do rywalizacji i dopina szczegóły meczu towarzyskiego.

Zobacz wideo Po meczu z Belgią. Kolejny gol przeciwko Polsce po stracie Roberta Lewandowskiego?

Rosja wraca do gry. Dogadują pierwszy mecz 

Rosjanie mają zmierzyć się w nim z Arabią Saudyjską, a więc grupowym rywalem Polski na mistrzostwach świata. - To dobry przeciwnik. Zawsze jest w czołówce na kontynencie. Musimy grać mecze i daj Boże, by tym razem się udało - powiedział Wiaczesław Kołoskow, honorowy prezes rosyjskiej federacji.

Według informacji portalu Championat sam termin meczu nie jest jeszcze znany, jednak dla reprezentacji Arabii Saudyjskiej miałby to być element przygotowań do finałów mistrzostw świata w Katarze.

Arabia Saudyjska nie jest jedyną drużyną, której rosyjska federacja oferowała konfrontację. Jak powiedział Kołoskow jedna z reprezentacji odmówiła meczu z Rosją. - Europa jest dla nas zamknięta, więc tu nie było sensu szukać rywala. Istniała opcja rozegrania meczu z Iranem, ale on nie dojdzie do skutku. Nie znam jednak przyczyn - powiedział honorowy prezes. 

Od ostatniego meczu Rosjan na arenie międzynarodowej niebawem minie osiem miesięcy. 14 listopada 2021 roku zmierzyli się oni z Chorwatami na zakończenie eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Wówczas przegrali to spotkanie 0:1.

Więcej o: