Wisła Kraków traci kluczowego piłkarza. Chcą go dwa polskie kluby

Wiele wskazuje na to, że wraz z końcem czerwca Stefan Savić przestanie być piłkarzem Wisły Kraków. Austriak odrzucił propozycję rocznego kontraktu i będzie szukał nowego klubu jako wolny piłkarz. Jego zatrudnieniem interesują się dwa inne polskie kluby.

Spadek Wisły Kraków z ekstraklasy od początku zakładał konieczność przeprowadzenia rewolucji w szatni. W celu znalezienia oszczędności i dodatkowych środków, władze klubu były niejako zmuszone rozstać się z kilkoma zawodnikami, którzy w największym stopniu wpływali na klubową kasę poprzez wysokie wynagrodzenia.

Zobacz wideo Wisła Kraków na spadku straciła nawet 20 mln złotych. Może ją czekać krach

Savić odrzucił ofertę Wisły Kraków

Z klubem z Małopolski jak dotąd pożegnało się już 10 zawodników. Z Wisły odeszli m.in. Marko Poletanović, Serafin Szota, Jan Kliment, Michal Frydrych czy Maciej Sadlok. Na tym jednak lista pożegnań się nie kończy. Choć początkowo władze Wisły Kraków zamierzały zatrzymać w drużynie Stefana Savicia, Austriak niebawem ma odejść.

Jak informuje TVP Sport, klub zaproponował 28-latkowi propozycję rocznego kontraktu (jego obecna umowa wygasa 30 czerwca). Podstawowym założeniem miało być obniżenie wynagrodzenia i dostosowanie go do obecnych możliwości finansowych klubu. Wisła chciała, aby Austriak pomógł jej w powrocie na najwyższy poziom rozgrywkowy.

Savić odrzucił jednak taką możliwość. Ofensywny pomocnik przez pewien czas zastanawiał się nad swoją przyszłością i ostatecznie stwierdził, że nie zamierza występować na drugim poziomie rozgrywkowym. Wraz z końcem czerwca ma odejść z klubu i szukać nowego zatrudnienia jako wolny piłkarz.

Savić zostanie w Polsce?

Austriacki piłkarz nie może narzekać na brak zainteresowania. Jak dotąd w kontekście 28-latka wymieniano kluby z Holandii, Węgier czy Izraela, które mogą zaoferować mu kontrakt. Niewykluczone również, że Stefan Savić zostanie w Polsce. Zainteresowanie nim wyrażały dwa ekstraklasowe kluby, w tym Śląsk Wrocław.

Stefan Savić trafiły do Wisły Kraków w sierpniu 2020 roku ze słoweńskiego klubu NK Olimpija. W samej ekstraklasie Austriak był ważną postacią drużyny - w trakcie dwóch sezonów rozegrał 52 spotkania, w których strzelił pięć goli i zanotował osiem asyst. Do tego dołożył trzy występy w Pucharze Polski.

28-latek zaczynał profesjonalną karierę w 2012 roku, stawiając pierwsze zawodowe kroki w RB Salzburg. Następnie Savić był piłkarzem FB Liefering, LASK-u Linz, chorwackiego Slavenu Belupo, holenderskiej Rody Kerkrade i słoweńskiej NK Olimpiji.

Więcej o: