Newcastle ogłosiło transfer Nicka Pope'a. Styl nie wszystkim może się spodobać

Newcastle w bardzo kreatywny sposób ogłosiło transfer Nicka Pope'a. Klub zamieścił wpis z obrazkiem stadionu, z którego unosi się biały dym. To rzecz jasne nawiązanie do nazwiska piłkarza.

Newcastle pozyskało 30-letniego bramkarza Nicka Pope'a z Burnley za ok. 10 milionów euro. Reprezentant Anglii podpisał również czteroletnią umową ze swoim klubem. Angielskie media i kibice zwrócili jednak uwagę na kreatywny sposób ogłoszenia transferu

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Jan BednarekJan Bednarek może zmienić klub. Chce odejść. 15 mln euro

Newcastle ogłasza nowy transfer kreatywnym nagraniem

Klub zamieścił bowiem nagranie, na którym widać jego obiekt. W pewnym momencie unosi się z niego biały dym, który odnosi się do potwierdzenia transferu Pope'a. Pope po angielsku oznacza bowiem słowo "papież", a wcześniej wspomniany biały dym sygnalizuje ogłoszenie wyboru nowego papieża w Watykanie. - Newcastle ochrzciło ruch genialnym nagraniem pokazującym biały dym nad St James' Park - skomentowali pomysłowość klubu dziennikarze "The Sun". 

- Nie mogę się doczekać, kiedy zacznę treningi w klubie. Porozumienie zajęło nam kilka tygodni, ale potem granica została przekroczona. Jestem zachwycony, że tutaj trafiłem - powiedział Pope dla oficjalnej strony klubu.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Hachim Mastour w 2014 roku14-letni Mastour miał miliony. Jego dalszy los jest przejmujący

Pope to 30-letni bramkarz, który dwa lata temu znalazł się nawet w jedenastce sezonu Premier League. W poprzednim sezonie rozegrał 51 spotkań, podczas których udało zachować czyste konto dziewięć razy. Goalkeeper uchodzi za jednego z lepszych fachowców na swojej pozycji w całej Anglii. Jego transfer do Newcastle to bez wątpienia duże wzmocnienie dla tego zespołu.

Nowy transfer Newcastle może mieć znaczenie dla Łukasza Fabiańskiego. Angielski klub rozważał bowiem również kupno Alphonse Areoli, który obecnie łączony jest z West Hamem. To właśnie Newcastle mogło być klubem, który pozyska Francuza, a tak to wiele wskazuje na to, że były reprezentant Polski będzie miał poważnego konkurenta do gry w pierwszym składzie londyńskiej ekipy.

Więcej o: