Marek Gołębiewski ma nowy klub. "Wiedziałem, że jest stabilizacja"

- Szybko dogadałem się z włodarzami klubu, bo uważam, że to jest ciekawy zespół i ciekawy projekt, gdzie trenerzy mają więcej czasu do popracowania - powiedział w rozmowie z Polsatem Sport nowy trener Chrobrego Głogów Marek Gołębiewski. 42-latek odniósł się w ten sposób do jego współpracy z Legią Warszawa.

Marek Gołębiewski od przyszłego sezonu będzie prowadził drużynę Chrobrego Głogów. Nowy klub byłego trenera m.in. Legii Warszawa ma za sobą udany sezon, choć ze smutnym zakończeniem. Chrobry dotarł bowiem do finału baraży o Ekstraklasę, lecz tam musiał uznać wyższość Korony Kielce

Zobacz wideo Szpilka do trenera w szatni: "On mnie nie zamroczył". Kulisy gali KSW 71

Marek Gołębiewski po objęciu posady trenera Chrobrego: "Tu trenerzy mają więcej czasu do popracowania"

Marek Gołębiewski po bardzo dobrym okresie w Skrze Częstochowa został zwolniony w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Szkoleniowiec pożegnał się bowiem z klubem przy pierwszych potknięciach Skry, pomimo tego, że wcześniej wykonywał bardzo dobrą pracę. Później trafił do drużyny rezerw Legii Warszawa, by następnie zostać tymczasowym trenerem pierwszej ekipy. 

Nie była to jednak udana współpraca i teraz 42-latek spróbuje swoich sił w Chrobrym Głogów: - Szybko dogadałem się z włodarzami klubu, bo uważam, że to jest ciekawy zespół i ciekawy projekt, gdzie trenerzy mają więcej czasu do popracowania. Moja roczna przygoda z Legią, która miała trwać dwa lata, została skrócona i jestem w Chrobrym. Myślę, że wybrałem dobry kierunek i zobaczymy, jak zweryfikuje to boisko. Na tę chwilę jestem bardzo zadowolony z tego, co robimy - powiedział Gołębiewski w rozmowie z Polsatem Sport.

Nowy szkoleniowiec Chrobrego nieprzypadkowo nawiązał do wątku Legii Warszawa. Gdy obejmował on posadę trenera stołecznej ekipy, miał otrzymać od zarządu wsparcie w prowadzeniu klubu, podczas gdy ten był skupiony na poszukiwaniu nowego trenera, poniekąd podkopując jego autorytet w zespole.  Wybierając ten klub, wiedziałem, że w tym klubie jest stabilizacja, dlatego zdecydowałem się na ten krok i bardzo się z tego cieszę - odniósł się 42-latek, pytany o wcześniejszy okres w Legii. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zadanie stojące przed Gołębiewskim nie będzie należało do najłatwiejszych. Kibice Chrobrego mają bowiem nadzieję, że drużyna ponownie powalczy o awans do Ekstraklasy, choć ligowa konkurencja będzie w zbliżającym się sezonie bardzo mocna: - Na ten moment nie ma co składać deklaracji, o co gramy, bo liga w tym roku będzie bardzo ciężka i wyrównana. Jest wiele firm takich, jak Wisła Kraków, Ruch Chorzów, ŁKS Łódź, które są uznane w Polsce - dodał. 

Chrobry Głogów pierwszy mecz w nowym sezonie na drugim szczeblu rozgrywkowym w Polsce rozegra 17.07 (niedziela), a rywalem podopiecznych Gołębiewskiego będzie Stal Rzeszów.

Więcej o: