Oficjalnie: Jesus Imaz na dłużej w Jagiellonii Białystok

Jagiellonia Białystok za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformowała, że Jesus Imaz pozostanie w "Jadze" na dłużej. Hiszpan przedłużył swój kontrakt po długiej sadze transferowej.
Zobacz wideo Tymoteusz Puchacz wyjaśnia hejterów. "Jest coraz gorzej"

Wreszcie wśród kibiców "Żółto-Czerwonych" mogą pojawić się uśmiechy na twarzy. Po słabym poprzednim sezonie sporo mówiło się, że szeregi Jagiellończyków może opuścić gwiazda zespołu Jesus Imaz. Kontrakt 31-latka kończył się 30 czerwca 2022 roku, tak więc mógł on spokojnie rozglądać się już za nowym pracodawcą. W mediach mówiło się, że zainteresowanymi sprowadzeniem pomocnika były takie zespoły, jak Lechia Gdańsk oraz Piast Gliwice, ostatecznie Hiszpan podpisał jednak 3-letni kontrakt z Jagiellonią do 2025 roku. 

 

Historia Imaza w Białymstoku

Były piłkarz Wisły Kraków trafił do "Dumy Podlasia" w styczniu 2019 roku i od razu pokazał się z dobrej strony. Na wiosnę w swoim pierwszym sezonie w "Jadze" zdobył 10 goli i coraz wyraźniej pokazywał, że w kolejnych latach może być liderem zespołu. Tak też się stało, bo w następnych dwóch kampaniach zdobywał po 11 bramek. Hiszpan może także pochwalić się tym, że jako pierwszy w historii klubu zdobył hat-tricka na poziomie Ekstraklasy

Niedawno zakończonych rozgrywek, pomimo zdobycia 9 goli, nie będzie jednak wspominał najlepiej. Pod koniec listopada przytrafiła mu się poważna kontuzja kolana, która wykluczyła go z gry aż do maja. Nie zniechęciło to jednak działaczy białostockiego klubu, którzy widzą w Jesusie Imazie piłkarza mogącego dalej odgrywać kluczową rolę na boisku. 

W ciągu najbliższych trzech lat Hiszpan będzie także dążył do pozostania najlepszym strzelcem w historii Jagiellonii. W tym momencie jest drugi z dorobkiem 41 goli, przed nim jest już tylko Tomasz Frankowski, który ma na swoim koncie 52 trafienia.

Media: Sebastian Szymański może trafić do Hiszpanii i zagrać w LM. Media: Sebastian Szymański może trafić do Hiszpanii i zagrać w LM. "Brakujący element"

Więcej o: