Media: Gareth Bale przyłapany w nowym klubie. Widziano go w ośrodku treningowym

Gareth Bale zakończył swój 8-letni okres gry w Realu Madryt. Gwiazdor reprezentacji Walii poszukuje obecnie nowego klubu i jak wynika z informacji brytyjskich mediów, 32-latek niebawem może zagrać w swojej ojczyźnie. Był bowiem widziany w ośrodku treningowym Cardiff City.

Od dłuższego czasu było wiadomo, że po wygaśnięciu kontraktu z Realem Madryt walijski skrzydłowy odejdzie z klubu. Wielu kibiców mistrza Hiszpanii zarzucało mu, że niezbyt należycie przykładał się do swoich obowiązków, podczas gdy w reprezentacji swojego kraju w dalszym ciągu grał na najwyższym poziomie.

Zobacz wideo Od lat 90. zarobki piłkarzy w Wielkiej Brytanii wzrosły 1500 proc. Jak to możliwe?

Gareth Bale zagra w Cardiff City?

Z jednej strony w Realu Madryt nikt nie będzie płakał za 32-latkiem. Jego wkład w grę drużyny, zwłaszcza w ostatnim sezonie był iluzoryczny, przez co niektórzy nawet czekali na moment, aż jego umowa wygaśnie i odejdzie z klubu. Z drugiej strony część fanów Realu Madryt doceniała to, co zrobił dla "Los Blancos" od momentu transferu w 2013 roku.

W kontekście przyszłości Walijczyka, do tej pory wymieniano nazwy co najmniej kilku klubów, do których mógłby trafić. Najnowsze informacje brytyjskiej prasy sprawiają, że kolejne miejsce gry Bale'a wydaje się być coraz bardziej prawdopodobne.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

"Daily Mail" informuje, że 32-latek był niedawno widziany w ośrodku treningowym występującego w Championship Cardiff City. Bale miał przybyć do walijskiego klubu w celu negocjowania z trenerem Stevem Morrisonem i rzekomego ustalania swojej roli w klubie. Jeśli doszłoby do takiego transferu, zawodnik musiałby przystać na znaczną obniżkę wynagrodzenia. W Realu Madryt otrzymywał bowiem ponad 640 tysięcy euro tygodniowo.

Długa kolejka po Walijczyka, a w niej nawet Atletico

Od kilku tygodni spekulowano, że Gareth Bale może zostać w Hiszpanii. Podczas prezentacji strojów Getafe na kolejny sezon prezes klubu Angel Torres powiedział, że "rozmawiał z reprezentantem Walijczyka, który zaoferował im tego piłkarza". Chwilę później poddał wątpliwość, że taki transfer może zostać zrealizowany. Na tym jednak plotki się nie skończyły. Niektóre źródła informowały, że Walijczyk może wybrać inny madrycki klub, a mianowicie Atletico Madryt. Redakcja portalu "calciomercato.com" przekazała, że sam Gareth Bale miał wypowiedzieć się na temat takiego ruchu, choć od tamtej pory nic się w tej sprawie nie ruszyło.

Cardiff City z kolei to nie pierwszy wyspiarski klub, z którym łączono Bale'a. "The Sun" informował, że jego sprowadzeniem zainteresowane były takie kluby, jak Newcastle, Aston Villa, Tottenham i Nottingham Forest. W tym gronie zainteresowanych miała się również znaleźć AS Roma.

Więcej o: