"Rybus zdał test siły. Teraz darzę go szczególną sympatią"

Transfer Macieja Rybusa do Spartaka Moskwa jest jednym z głośniejszych i szeroko komentowanych tematów piłkarskich w ostatnim czasie. Swoją opinię o decyzji polskiego pomocnika wydał były trener Rubina Kazań, Rinat Bilaletdinow. Według niego "Rybus dokonał profesjonalnego wyboru".

Maciej Rybus został 11 czerwca zawodnikiem rosyjskiego Spartaka Moskwa. Decyzja polskiego pomocnika od razu spotkała się z falą negatywnych komentarzy. Kosztowało go to również wyrzucenie z kadry Czesława Michniewicza. Co oczywiste zupełnie inne podejście do sytuacji ma strona rosyjska, która pochwala zachowanie Polaka. 

Zobacz wideo Co wiemy po zgrupowaniu kadry? "Walka trwa, bo mundial jest przed nami"

"Mogę powiedzieć, że teraz darzę Rybusa szczególną sympatią"

Głos w sprawie pozostania Rybusa w Rosji zabrał były trener Rubina Kazań (2014-2015), Rinat Bilaletdinow. Były rosyjski pomocnik i obecny szkoleniowiec SKA-Chabarowsk ocenił decyzję Polaka jako dobry krok. - Pozostaje w Rosji i pilnuje własnego interesu. Mogę powiedzieć, że teraz darzę go szczególną sympatią. Zdał test siły i pomimo ogromnej presji pozostał w Rosji - powiedział były zawodnik.

Anna Krupka i Maciej RybusWiceminister sportu mówi o sytuacji Rybusa. "Popieram decyzję selekcjonera"

Jak stwierdził, Polak dostał dobrą propozycję z nowego klubu i odrzucenie jej byłoby błędem. - Spartak zaoferował mu dobre warunki. Czy ze względu na politykę powinien odrzucić solidny kontrakt w topowym klubie? Dokonał profesjonalnego wyboru - ocenił były piłkarz.

Rosyjski trener wypowiedział się również na temat braku powołania Rybusa na mundial w Katarze. - To, że nie został powołany do kadry narodowej, nie stanowi problemu. Maciej ma już 32 lata i raczej nie wziąłby udziału w mundialu w Katarze. Teraz może z łatwością pojechać tam jako turysta - podsumował Bilaletdinow.

Maciej Rybus"Wywołał furię w Polsce". Cały świat pisze o sprawie Rybusa

Więcej o: