Prezes PSG przejechał się po Tebasie. "Kto to jest? Jego liga jest martwa"

- Kim jest Tebas? Nie znam tej osoby. My nie angażujemy się w sprawy innych klubów, to nie w naszym stylu. Nie zamierzam jednak akceptować tego, że inni chcą dawać nam lekcje - powiedział Nasser Al-Khelaifi. Prezes PSG odpowiedział na słowa Javiera Tebasa, który zarzucił francuskiemu klubowi łamanie zasad Finansowego Fair Play.

Jeszcze nie tak dawno temu przyszłość Kyliana Mbappe stanowiła główny temat zagranicznych mediów. Mówiło się, że zawodnik ma przenieść się do Realu Madryt. Ostatecznie Francuz pozostał w PSG, z którym podpisał nowy kontrakt. Na mocy umowy napastnik ma zarabiać około 93 milionów euro

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

Prezes PSG atakuje Javiera Tebasa. "Jego liga jest martwa"

Javier Tebas był bardzo niezadowolony ze sposobu, w jaki PSG zatrzymało w klubie Kyliana Mbappe. Prezes La Ligi oskarżył mistrza Francji o oszustwo finansowe. - Nie pozwolimy, by złamano ekosystem europejskiego futbolu. Oni zamierzają płacić zawodnikom łącznie 600 milionów, gdy w poprzednim sezonie wykazali straty finansowe na niemal połowę tej sumy. Czy ten człowiek (Nasser Al-Khelaifi - przyp. red.) może robić, co chce, bo UEFA jest od niego zależna finansowo? Przestań oszukiwać, bo psujesz piłkę nożną. Wynajęliśmy prawników, którzy będą występować przed sądem w Szwajcarii. - powiedział Tebas. 

Nasser Al-Khelaifi odpowiedział na zarzuty prezesa La Ligi w wywiadzie udzielonym "Marce". - Kim jest Tebas? Nie znam tej osoby. My nie angażujemy się w sprawy innych klubów, to nie w naszym stylu. Nie zamierzam jednak akceptować tego, że inni chcą dawać nam lekcje. Nie obchodzi mnie, co mówią inni. Mamy projekt do zbudowania i nie możemy tracić czasu na to, co wychodzi w mediach - powiedział prezes PSG

Al-Khelaifi został zapytany wprost, czy nowy kontrakt Mbappe może spowodować problemy z Finansowym Fair Play. Katarczyk odpowiedział na to pytanie, ponownie uderzając w Javiera Tebasa. - Każdego roku jest to samo. Wiemy lepiej niż on (Javier Tebas - przyp. red.), co możemy robić, a czego nie. Nikt nie musi nam mówić, co mamy robić. Spójrzmy na transfer Messiego. Mówiono, że jest to finansowo niemożliwe. Tebas nie ma o tym pojęcia i powinien skupić się na własnej lidze, która jest trochę martwa - dodał Al-Khelaifi.

Właściciel PSG odniósł się także do tematu Superligi. - Moim zdaniem te rozgrywki nie dojdą do skutku. Ale jest w tym coś dziwnego. Real wygrał zasłużenie Ligę Mistrzów. Z jednej strony chcą ciągle zdobywać to trofeum, świętują jego wygranie przez tydzień, a z drugiej strony nie chcą grać w tych rozgrywkach. Jeśli nie chcesz, to nie musisz w nich grać. To najlepsze zawody na świecie dla wszystkich i nie wiem, dlaczego hiszpańscy kibice są także przeciwni Lidze Mistrzów. Superliga moim zdaniem jest martwa - zakończył Nasser Al-Khelaifi. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: